21 Ekim 2018 Pazar

Bizim Gazete

SEVİL ÖZBEK 18 AYLIK OĞLUNA TEŞEKKÜR EDEREK VEDA ETTİ

-sevil-ozbek-18-aylik-ogluna-tesekkur-ederek-veda-etti

SEVİL ÖZBEK 18 AYLIK OĞLUNA TEŞEKKÜR EDEREK VEDA ETTİ
06 Aralık 2017 Çarşamba 21:00

 

Adalet ve Kalkınma Partisi Kadın Kolları başkanlığını yapılan 5. Olağan Genel Kurul'da Canan Mollaoğlu'na devreden Sevil Özbek yaptığı veda konuşmasında içinde 18 aylık oğlu Miraç'a da teşekkür ederek kadın kolları başkanlığı görevinden ayrıldı. Duygu yüklü bir konuşma yaparak görevinden ayrılan Sevil Özbek'in işte veda konuşması; 

 

16 yıl önce “Bismillah” diyerek çıkılan bu kutlu yolda 17 Ocak 2015 tarihinden bugüne AK Parti Körfez İlçe Kadın Kolları Başkanlığı yapma şerefine nail olmanın onurunu ve haklı gururunu yaşıyorum. 5. Olağan Körfez İlçe Kadın Kolları Kongre sürecinden sonra AK Parti Neferi olarak İlçe yönetim kurulu üyesi olarak partime, ilçeme ve milletimize hizmet etmeye devam edeceğim. 

İlk günden bugüne milletin partisi AK Parti olarak hamdolsun ki milletimize güvendik, istiklal ve istikbal için mücadele ettik. Kurucu Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan: 'Adalet ve Kalkınma Partisi'ni yani aşkımı, sevdamı, tutkumu, kavgamı; önce Allah'a sonra sizlere emanet ediyorum' diyerek üzerimize büyük bir sorumluluk yükledi. Bizler bu bilinç ve sorumlulukla Herşey Türkiye için diyerek çıktığımız bu kutlu davada İlçe Kadın Kolları Başkanlığı Olarak 

v 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen Milletvekili genel Seçimlerine yönelik seçim çalışmalarımızı gerçekleştirdik.Bu kapsamda ; 

-Esnaf,ev,stk, ziyaretleri yapılmış olup 

-12 Eylül 2015 tarihli 5. Olağan büyük kongremize 

-22 Mayıs 2016 tarihli 2. Olağanüstü büyük kongremize 

-21 Mayıs 2017 tarihli 3. Olağanüstü büyük kongremize 

Kadın kolları olarak üst düzeyde katılım sağlanmıştır 

v Tarihimizin en alçakça ihaneti ve kalkışması olan 15 Temmuz ihanet gecesinde ilk andan itibaren 29 gün boyunca sabah saatlerine kadar Milli İdare nöbetleri tutulmuş, demokrasimize ve milli iradeye omuz omuza sahip çıkılmıştır. 

v 16 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile ilgili halk oylamasına yönelik yaptığımız çalışmalarla 36 mahallemiz karış karış gezilerek vatandaşlarımıza ve teşkilat mensuplarımıza sistem tanıtılmış olup hatibelerimiz tarafından anlatılmıştır.Bu çalışmalar neticesinde %54,3 oy oranıyla Türkiye ortalamasının üzerinde bir sonuç aldık. 

v 3 yıl içerisinde yaptığımız üyelik çalışmaları ile kadın üye sayımızı 11.534’ten 13.143’ e yükselterek yaklaşık 2000 yeni kadın üye partimize kazandırılmıştır. Her geçen gün artan üye sayımız ile birlikte

2/3

partimizi 2019 ve sonrasındaki seçim arenasına güçlenerek ve hız kesmeden hazırlamak tüm teşkilatımızın ve yeni seçilecek olan kadın kolları yönetim kurulumuzun birinci hedefi olmalıdır

v Bu çalışmalar vesilesiyle Genel Merkez tarafından değerlendirilen TPS (Teşkilat Performans Sisteminde) Körfez olarak bir çok defa Kocaeli ve Türkiye birinciliklerimiz bulunmaktadır. 

Kadın kolları olarak yaptığımız tüm çalışmalarda Büyük Güçlü ve Tam Bağımsız Türkiyenin yolunu açma gayreti içerisinde olduk. Demokrasi aşığı milletimizin ve teşkilatımızın, ülkemizin zor zamanlarını aşmak için ne kadar mücadele ettiğini birçok kez gördük. v 

Ebu Müslim Horasani’nin ‘’Onlar, şerrinden emin oldukları için, dostlarını kendilerinden uzak tuttular. 

Düşmanlarını kazanmak için, kendilerine yakın tuttular. 

Yakın tuttukları düşmanları dost olmadı. 

Ancak, uzak tuttukları dostları ‘’düşman’’ oldu.’’ Sözleri yaşadığımız zorlukları özetlemiştir. 

Ana kademe ,Kadın Kolları ve Gençlik Kolları olarak karınca misali ateşe su taşıyarak, Hak ve Batıl savaşında safımızı belli ettik. AK Parti hiçbir zaman şahısların veya bir kesimin değil her daim milletimizin partisi olmuştur. Bu bir bayrak yarışıdır ve İnşallah ilçemizi bizden daha da iyi temsil edecek yeni başkanımız Canan hanıma görevimizi devredeceğiz. 

ŞEYH EDEBALİ SÖZLERİNDE; 

Ey oğul, sabretmesini bil, vaktinden önce çiçek açmaz.Şunu da unutma; 

insanı yaşat ki devlet yaşasın. 

...işin ağır, işin çetin, gücün kula bağlı. 

Allah yardımcın olsun... 

Güçlüsün, kuvvetlisin,Ama; bunları nerede, nasıl kullanacağını bilmezsen 

sabah rüzgarında savrulur gidersin. 

Öfken ve nefsin bir olup aklını yener. Daima sabırlı, sebatlı ve iradene sahip olasın! 

Dünya, senin gözlerinin gördüğü gibi değildir. Bütün bilinmeyenler, 

görünmeyenler, ancak sen faziletli ve ahlaklı olursan gün ışığına çıkacaktır 

...unutma ki, 

yüksekte yer tutanlar, 

aşağıdakiler kadar emniyette değildir...! Haklıysan mücadeleden KORKMA!! Demiştir 

"Zora talip olduk. Bu yüzden imtihanımızda zor olacaktır. Biliyoruz ki zafer sabır ve çalışmayla gelir, lakin şunu da iyi biliyoruz ki; "zafer, yalnızca mutlak güç ve hikmet sahibi Allah katındandır."

3/3

Hizmet etmek gayret işidir, menfaatten uzak bir gönül işidir. Hele de niyet “Millete Hizmet” etmek ise mutluluğu milletin mutluluğuna bağlı kişiler bir araya gelir ve yol arkadaşı olurlar. Ben çok sevdiğim ve her zaman ailem gibi gördüğüm çok kıymetli yol arkadaşlarımdan ve vatandaşlarımızdan haklarını helal etmelerini isterim, benim varsa hakkım sonuna kadar helal olsun. 

Bu Kutlu Davadaki Bayrak yarışında benimle birlikte mücadele veren tüm kadın kolları yönetim kuruluma, mahalle başkanlarıma ve yönetimlerine sevgi ve saygıyla şükranlarımı sunuyorum.. 

İl Başkanıma İL Kadın kolları başkanıma İlçe başkanım ve yönetimine, 3 yıl boyunca beraber görev aldığım İlçe Başkanımız Av.Osman BADEM ve eşi Zeynep hanıma, Belediye Başkanımız İsmail BARAN Ve eşi Bilge hanıma Gençlik Kolları Başkanıma, ve Başta Başbakan yardımcımız Sn Fikri IŞIK , bayan vekilimiz R.Sezer KATIRCIOĞLU olmak üzere Çok Kıymetli Vekillerimize her zaman bizleri destekledikleri için her daim çalışmalarımızda yer aldıkları için teşekkür ederim.

Ayrıca bu kutlu yolda hizmet ederken onların zamanlarından feragat ettiğim maddi manevi En büyük destekçim olan çok kıymetli aileme, özellikle 18 aylık olan oğlum Miraç’a çok çok teşekkür ediyorum.

"Bugün ilçe kadın kolları başkanlığı görevimi ,Canan hanım kardeşime devrederken, ilk günkü gibi heyecan duyuyorum. Bir davası olanların mesaisi bitmez. Önümüzdeki seçimlerin ülkemiz ve umutlarını bu ülkeye bağlayanlar için ne anlama geldiğini biliyoruz. 

Bu vesileyle; 

Başkanımız Canan MOLLAOĞLU ve yeni yönetimini tebrik ediyor, çıkmış oldukları bu kutlu yolda başarılar diliyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun diyor sizleri Allaha emanet ediyorum.

 Haber okunma sayısı: 992

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Büyükşehir tarihinin en büyük projesinin temeli atıldı

Kocaeli’nin ilk metro hattı olacak olan Gebze OSB -Darıca Sahil Hattının temeli atıldı

Körfez’de ‘eksik gramaja’ ceza

Körfez’de ‘eksik gramaja’ ceza

MHP Körfez’den KTO’ya Ziyaret

MHP Körfez’den KTO’ya Ziyaret

Viyadük altları bakıma alındı

Viyadük altları bakıma alındı

Ekmek Dünyası’nı Başkan Baran açtı

Ekmek Dünyası’nı Başkan Baran açtı

Bu iş aşk işi, gönül işi

Bu iş aşk işi, gönül işi

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI