25 Haziran 2019 Salı

Bizim Gazete

Safir Koleji 6. Kampusu'nu Körfez'de açtı

-safir-koleji-6-kampusunu-korfezde-acti

Safir Koleji 6. Kampusu'nu Körfez'de açtı
12 Eylül 2018 Çarşamba 18:12

Ülkemizin en önemli eğitim kurumlarından olan Özel Safir Koleji, ülke genelinde ki 6. Eğitim Kampusu'nu Körfez'de hizmete açtı. Safir Koleji'nin açılışı için özel bir program düzenlendi. Düzenlenen programa; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Körfez Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan; Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, Körfez Ak Parti İlçe Başkanı Osman Badem, MHP Körfez İlçe Başkanı Zeki Gürsu, Binanın yapımını gerçekleştiren Altun İnşaat Firmasının Sahibi Genç Girişimci iş adamı Hüseyin Altun, daire müdürleri, iş adamları, sanayiciler, sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar, sendika yöneticileri, okul müdürleri, okul öğretmenleri, veliler ve çok sayıda davetli topluluğu katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra programın açılış konuşmasını Safir Koleji Genel Müdürü Cemil Keskin yaptı. Keskin, kurum olarak milli ve yerli eğitim verdiklerini belirterek, " En güzel eğitimi vermeye gayret gösteriyoruz. Kurumumuz, 6 şubesini burada açmıştır. Milli ve yerli eğitim veriyoruz; buna da önem gösteriyoruz. Katılımlarınızdan dolayı herkese teşekkür ederim" dedi. 

BARAN, 'EĞİTİMCİNİN YANINDAYIZ'

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ise, her zaman belediye olarak eğitim kurumlarının yanında olduklarını, gelen her taleplerini yerine getirdiklerini belirterek, " İnancımızın ilk emri 'Oku'dur. Biz bu bilinç içindeyiz ve bu yüzden eğitime, eğitimciye ve eğitim kurumlarına her zaman destek çıkıyoruz, hiç bir taleplerini de geri çevirmiyoruz. Hemen hemen bütün okullara çeşitli yardımlarımız olmuştur. Bundan sonra da eğitimcilerin yanında olacağız. "dedi.

OKUTAN, " EĞİTİM ÇOK ÖNEMLİDİR'Körfez Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan ise, eğitimin çok önemli olduğunu belirterek, " Safir kolejinin Körfez'de açılması Körfez eğitimi için çok önemli bir katkı olacaktır. Bu yüzden bu okulun açılmasını gerçekleştiren herkese teşekkür ederim' dedi.

KARAOSMANOĞLU, "DEVLETİN YÜKÜNÜ AZALTIYOR'

Özel okulların devlete  çok önemli katkı sağladığını belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, " Özel okullar, devletin yükünü çok ciddi şekilde azaltıyorlar. Eğitimde özel okulların önemi oldukça büyüktür.  Bu okullar Kocaeli için büyük şanstır. Bizde her zaman eğitimcinin ve eğitim kurumlarını yanında olduk. 6 sınıflarda herkese bilgisayar verdik, bundan sonra da vereceğiz. Okulda okuyan öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum."dedi.

Konuşmalardan sonra okulun açılış kurdelesini, protokol mensupları hep birlikte kestiler. Daha sonra okulu gezen ve okulda ki öğretmenlerden bilgi alan protokol mensupları ve katılımcılar, son teknoloji ürünü ile tefrişatı yapılan okula hayran kaldılar. Kurum Müdürü Mehmet Çuhadar ise gelen misafirlerle yakından ilgilendi; kurumun tanıtımını sağlamak için gece-gündüz çalıştı. Kurumun açılış organizasyonunu ise Kocaeli'nin en önde gelen firmalarından Belma-Metin Çavuşoğlu'nun sahibi olduğu Şehrazat Firması üstlendi ve başarılı bir şekilde organizasyonu gerçekleştirdi.

 Haber okunma sayısı: 1010

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Başkan Söğüt, “Kültürümüz bizim en büyük zenginliğimiz”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Yarımca sahilinde Körfez Muşlular Derneği tarafından düzenlenen

Zabıta ve polisten ‘çekçek’ denetimi

Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki ‘çekçekçi’ diye

Başkan Söğüt, “Kendilerine olan güvenleri artıyor”

Petkim Park Halk Eğitim Merkezi Kursiyerleri tarafından hazırlanan serginin açılışına katılan Başkan Şener

Körfez’de yabani ot temizliği

Körfez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, şehrin dört bir yanındaki park ve yeşil alanlardaki

Başkan Söğüt, “Daha çok genci sporla buluşturacağız”

Körfez Belediyesi Gençlerbirliği Spor Kulübü’nün olağanüstü genel kurulunda konuşan Başkan Şener

Körfez’de Ekin Uzunlar rüzgarı

Altın Kiraz Festivali’nin ikinci gününde sahne Ekin Uzunlar’ın oldu. Tütünçiftlik Kültür Merkezi

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI