23 Nisan 2019 Salı

Bizim Gazete

Recep Sarıdoğan ' Cepsiz ceket' giydi

-recep-saridogan--cepsiz-ceket-giydi

Recep Sarıdoğan ' Cepsiz ceket' giydi
08 Şubat 2019 Cuma 12:03

 Recep Sarıdoğan ' Cepsiz ceket' giydi

Saadet Partisi Körfez İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen Aday Tanıtım Programı; yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Özel bir mekanda gerçekleştirilen aday tanıtım programına;  SP İl Başkanı Nurettin Çelik, İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun, sivil toplum örgütü temsilcileri, iş adamları, sanayiciler, toplumun önde gelen kanaat önderleri ve çok sayıda partili katıldı. Yoğun katılımla gerçekleştirilen tanıtım programında Saadet Partisi Körfez Belediye Başkan Adayı Recep Sarıdoğan'e 'cepsiz ceket' giydirildi.

Programın açılış konuşmasını Körfez İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun gerçekleştirdi. Coşkun, katılımlarından dolayı herkese teşekkür ettiğini ifade söyledi.

'NADASTAYDIK'

Uzun zamandır Saadet Partisi'nin nadasta olduğunu belirten İl Başkanı Nurettin Çelik ise, 'Artık nadas dönemimiz bitti. Şimdi Saadet Partisi dönemidir. Hizmet edeceğimiz günleri sabırsızlıkla bekliyoruz. Bizler, kentimizde yeni bir sayfa açmak istiyoruz. Yanlış bir tezgahtan doğru ürün çıkmaz; bu nedenle doğru ürünün çıkacağı yer ve mekan; Saadet Partisi tezgahlarıdır' dedi.SARIDOĞAN, "PATRON DEĞİL, HİZMETÇİ OLMAYA GELİYORUZ'

Saadet Partisi Körfez Belediye Başkan Adayı Recep Sarıdoğan, kendisini tanıttıktan sonra yaptığı açıklamada, " Sorunları, sıkıntıları iyi bilen bir kardeşinizim. Ben Körfez'in patronu değil,. hizmetçisi olmaya geliyorum. Bizler biliyoruz ki Körfez'in kaynakları sadece Körfez'e değil, diğer ilçelere dahi yeter. Yeter ki doğru kullanılsın; doğru yönetilebilsin. Körfez'de yolsuzluk var; adam kayırma var, kaynakların belirli güçlere aktarılması var. Körfez'in kaynakları Körfezlilere aktırılacak.Çünkü biz Körfez'i, Körfezlilerle birlikte yöneteceğiz. Biz 'Dürüst Başkan' sloganı ile yola çıktık; bunun sorumluluğu ve bilinci içindeyiz' dedi.

SİYASET, ÇÖZÜM ARACI OLMALI

Siyasetin çözüm aracı olması gerektiğini belirten Sarıdoğan, 'Bu günkü anlayış siyaseti çözüm aracı değil, zulüm aracı olarak görmektedir. Biz hizmet aracı olarak görüyoruz ve bizden sonraki gençlere güzel bir ülke bırakmak istiyoruz. Yapacağımız güzel hizmetlerle herkese güzel örnek olmak istiyoruz. biz ehliyet ve liyakata önem veren bir teşkilatız. Biz kimseyi kandırmayacağız. Yapılabilir projelerimizle halkımızın karşısına çıkacağız. "dedi.

CEPSİZ CEKETİ GİYDİ

Daha sonra, dürüstlüğün, şeffaflığın, emanete sahip çıkmanın  temsili konumunda bulunan cepsiz ceket'i giyen Sarıdoğan; hizmet sözü verdi; birlikte Körfez'i yönetelim dedi.

 

İŞTE BASIN AÇIKLAMASI

Ben Anadoluyum;

Bir yanımdan şafak sökerken, bir baştan bir başa,

Her gün selam veriyor, güneş kurda kuşa.

Dört mevsim bir yaşarım, yok cihanda böyle bir eş,

Akşam sefasında ufuklardan batıyor Güneş.

İşte ben Anadolu’yum, yiğidim çatıktır kaşım,

Bir babanın öz oğluyum, yedi kardaşım.

Yarımca,Çiftlik,Hereke

KÖRFEZ AŞKIYLA SARHOŞUM….

Muhterem büyüklerim Kıymetli il başkanım ilçe başkanım

Sivil Toplum kuruluşlarımızın kıymetli başkanları

Teşkilatımızın kıymetli mensupları hanım kardeşlerim geleceğimizin teminatı Genç kardeşlerim,Basınımızın güzide temsilcileri…..

I SEVGİ ve MUHABBETLE Selamlıyorum….

Bu güzel ilçeye, pek çoğumuz gibi ekonomik sebeplerden ötürü göç ederek gelenlerdeniz. Yıllardır bu topraklarda ikamet ederek bu ilçenin bir parçası olduk. Aynı zamanda buraya bizim gibi göç ederek gelen bazı aileler ile akraba olduk. Biz buranın havasını soluyor, buranın ekmeğini yiyor, buranın suyunu içiyoruz.Çocuklarım burada doğdu, burada büyüdü... Onlar da tıpkı babaları gibi buranın havasını soludu ve buranın ekmeğini yedi. Biz bugün Körfez’imizle etle-tırnak gibi olduk ve ilçemizin bütünü ile kaynaştık.

Kıymetli Kardeşlerim

Bu güzel ilçeye hizmet için kutlu bir yola çıktım. Teşkilatımızın teveccühü ile Körfez Belediye Başkan adaylığı görevi şahsıma tevdi edildi. Büyük bir onur duydum. Ben bu ilçeyi çok seviyorum. Küçük yaşlardan beri Körfez’e hizmet edebilme, bu ilçenin sorunlarına el atarak onları çözüme kavuşturma gibi bir idealim var. Bu sebepten Körfez Belediye Başkan adaylığı teklifini hizmetkarınız olabilme adına büyük bir fırsat addettim. Sizlere net olarak bir hususu ifade etmek istiyorum:

Şu anda gördüğümüz Körfez manzarası, eldeki imkanlar nispetinde değerlendirilirse beklenilenin çok altındadır. Maalesef halkımız belediye yetkililerine olan güvenini yitirmiş; adil, üretken ve şeffaf bir yönetim anlayışını arar olmuştur. Elimizde yaptırmış olduğumuz anketler var. Körfez halkına “Belediyede gördüğünüz en önemli problem nedir?” diye soru yönelttiğimizde, % 76 oranında “Yolsuzluk ve İsraf” cevabını alıyoruz. Bu orandaki bir kitlenin yaklaşımı tüylerimizi diken diken etmekte ve bizleri dehşete düşürmektedir.

Ben Körfezli kardeşlerime ilk olarak şunu taahhüt ediyorum: Şayet bu hizmet vazifesi bizim omuzlarımıza yüklenirse, şartlar ne olursa olsun, zemin neyi gerektirirse gerektirsin; hiçbir zaman dürüstlükten taviz vermeyecek ve bu ilkenin alternatifini aramayacağız. Reel politik diyerek Körfez halkının bize verdiği emanete hainlik yapmayacağız.

Son yıllardaki yönetimler, Körfez halkında dürüst yönetim beklentisini öncelikli hale getirmiştir. Niyetimiz kimseyi kırmak, incitmek yahut çeşitli ithamlarla töhmet altında bırakmak değildir. Ancak hakikati ifade etmekten de geri duramayız. Pek çok kardeşimiz bize görev verildiği takdirde uygulayacağımız politikaları merakla sormakta ve derdine çare olup olamayacağımız konusunda fikir edinmek istemektedir.

Emeğin, alınterinin kıymetini genç yaşlarda kavramış,  birçok kurumda yöneticilik yapmış tecrübeli bir kardeşiniz olarak şunu söylemek istiyorum: Allah’ın izni ile Körfez’de üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir problem görmüyorum. Planlı ve programlı, ehil bir kadro ile çalışarak bu ilçenin işsizlik problemini de, yolsuzluk problemini de, kentleşme problemini de çözeceğimize inanıyorum. Biz, vatandaşımızın saadet ve huzuru için kadim şehir anlayışını yeniden inşa etmek için bu göreve talibiz. Bugün yaşayanların hakkını korumanın yanı sıra dün yaşayanların bize emanet ettikleri değerlere sahip çıkan ve koruyan, yarın yaşayacak olanların hakkını da baş tacı eden bir şehircilik anlayışı için bu göreve talibiz. Bizler meseleleri bu bakış açısı ile ele alacak ve Allah’ın izni ile başaracağız.

Bize miras kalan değerleri korumayı başaramaz isek, hizmet götürdüğümüz insanımıza hak ettiğini ulaştıramayacağımızı biliyoruz. Sosyal sınıf farklılığına bakmadan her insanın eşit şekilde hizmet alması gerektiğine inanıyorum. Bozulan bir sistem var, düzeltilmesi gereken bir sistem... Ben Körfez halkının; 3 dönem üst üste meclis üyeliği ve parti sözcülüğü yapmış, yanlış yönetimin aldığı her kararda imzası olan bir adaydan beklentisinin olmadığını görüyorum. Bu sebepten tıpkı daha önce yaptığımız gibi, bozulan standartları düzelteceğimize ve adil belediyeciliği tesis edeceğimize inanıyorum.

Bu güzel ilçemiz için öncelikli yapılacak belli başlı hususlar vardır:

İlçe halkının beklentisi dikkate alınmalıdır. Yapılan bütün hizmetler halkın gözleri önünde açık ve şeffaf bir biçimde gerçekleştirilmeli, şehrin yönetimine o şehirde yaşayanlar da dahil olmalıdır. Belediyeler attıkları her adımın hesabını halka verebilmelidir. Şeffaflığın sağlanabilmesi için bütçe denetim komisyonuna her siyasi görüşten meclis üyeleri de dahil edilmeli ve denetlenebilirlik had safhaya ulaştırılmalıdır. Bilboardlarda çiçek, böcek resimleri yerine, muhalif partilerin meclis üyelerinin de imzaladığı gelir-gider tablosu sergilenmelidir.

Ulaşımdan altyapıya, temizlikten kaldırım yenilemeye kadar bütün hizmetler tekrar gözden geçirilip halkın önem atfettiği ihtiyaca göre planlama yapılmalıdır. Şehrin ruhuna aykırı hizmetlere ve yapılaşmaya karşı önlemler alıp estetiğin yaygınlaştırıldığı bir hizmet ağı kurularak halka sunulan hizmetler güzel, çabuk ve düşük maliyetlerle gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Şehrin planlaması esnasında ranttan sağlanan haksız zenginleşmenin önü kesilmelidir. Kapalı kapılar ardında vatandaştan uzak ama sözde vatandaş için çalışan anlayış ortadan kaldırılmalı ve kapılar tüm halkımız için daima açık tutulmalıdır. “Bugün git, yarın gel” diyenler örnek alınmadan  vatandaşın ihtiyaçları ivedilikle halledilmelidir.

Sevgili Körfezliler;

İnanın bu söylediklerimi gerçekleştirebilecek azim ve inancı sinemizde taşıyoruz. 31 Mart’ta patron olmaya değil, hizmetkarınız olmaya namzet ve kardeşçe yaşamayı gaye edinmiş nezih anlayışı iş başına getirerek Körfez için temiz bir sayfa açmaya ne dersiniz? İnşallah sizlerin teveccühü ile yepyeni bir başlangıç yapacağımıza inanıyor, hepinizi kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum.

 Haber okunma sayısı: 1066

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de ilk meclis toplantısı

Körfez Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Şener Söğüt’ün başkanlığında gerçekleştirildi.

Faruk Denli ve İbrahim Çırpan Başkan Yardımcısı oldu

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, iki başkan yardımcısını belirledi. Bu görevlere Faruk Denli ve

Kaymakam Can’dan Başkan Söğüt’e ziyaret

Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’ü makamında ziyaret etti,

Şener Söğüt ilk atamasını gerçekleştirdi

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, ilk atamasını gerçekleştirdi. Özel Kalem Müdürlüğü görevine

Söğüt, “Şimdi hizmet zamanı”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, görev devir-teslimi sonrasında makamında tebrikleri kabul etti.

Körfez’de türkü ve şiir dolu gece

Körfez İgsaş Ortaokulu öğretmenleri tarafından hazırlanan ‘Türkülerle Şiirler’ programı, Körfezlilere

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI