bizimgazete

25 Ocak 2020 Cumartesi

BİZİM GAZETE

Körfez, Artvinlilerin Festivali'nde buluştu

-korfez-artvinlilerin-festivalinde-bulustu

Körfez, Artvinlilerin Festivali'nde buluştu
08 Eylül 2019 Pazar 14:59

Başkanlığını Nihat Tekgümüş'ün gerçekleştirmiş olduğu Körfez Artvinliler Kültür ve Dayanışma Derneği, 1. Artvin Bal ve Kültür Festivali'ni İlimtepe Mesire Alanı'nda düzenledi. Kendi alanında ilk olan festival, oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Programın açılış konuşmasını Artvinliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Nihat Tekgümüş gerçekleştirdi. 

GURBETTE ARTVİN HAVASI

Düzenledikleri bu festival ile gurbette bir Artvin Havası oluşturduklarını belirten Tekgümüş, " Bu gün; doğduğu yerden; doyduğu yere gelerek, burayı memleket olarak kabul eden gurbetteki hemşerilerimiz arasında; birlik ve beraberliği  pekiştirmek; gelenek ve göreneklerimizi yeni nesillere aktarılmasını sağlamak ve Gurbette bir Artvin havası oluşturmak amacıyla bu etkinliği düzenlemiş bulunuyoruz.Kardeşliğin, birlikteliğin, el ele vermenin, mutluluğunu yaşıyoruz."dedi. 

BALIN TANITIMI YAPILDIGerçekleştirilen festivalde Artvin Yöresine ait bal tanıtımını da yapan Nihat Tekgümüş, " Bu gün burada, Artvinimizin, endemik bitki özlerinden arılar tarafından üretilen, eşsiz lezzet ve şifa kaynağı olan Balımızı, kültür bakanlığımızın ve arıcılar birliğinin katkılarıyla bu gün burada tanıtımını yapacağız. Amacımız, tanıtımını yapmış olduğumuz balın, daha geniş kitlelere yayılmasını sağlamak; bir gelir kaynağı olarak Artvinimize önemli bir gelir girdisi oluşturmak bizim temel amaçlarımızdan biridir. Bu hedefimize ulaşmak için;  dernek olarak üzerimize  düşen bir vazife olursa; her zaman yerine getirmenin gayreti içinde olacağız."dedi.

KATILIM YOĞUNDU

Yapılan festivale, Artvin yöresinin ünlü sanatçıları sahne aldı. Ayrıca, Artvin yöresine ait balın tanıtımını yapan yetkili kooperatif sorumluları da katıldı; programda tanıtım yaparak, bal satışı gerçekleştirdiler. Programa, daire müdürleri, protokol mensupları, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri, kültür müdürlüğü yetkilileri, siyasi parti temsilcileri, iş adamları, sanayiciler ve çok sayıda davetli topluluğu katıldı.

ÇEKİLİŞ YAPILDI

Düzenlenen festivalde, ayrıca kura ile çeşitli hediyeler dağıtıldı. Şapka satın alanlara çeşitli hediyelerin dağıtıldığı etkinlikte ayrıca Artvin yöresine ait iki adet maket ev satışı da gerçekleştirildi.  Ayrıca katkı sağlayan kurum yetkililerine ve kişilere plaket verildi; teşekkür edildi. Programa gösterilen yoğun ilgi, programı organize edenleri bir hayli sevindirdi.Haber okunma sayısı: 682

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

İlimtepe yolu asfaltlandı

Büyükşehir Belediyesi, Körfez ilçesi Hacı Osman ve İlimtepe Mahalleleri arasındaki, Nihal Atsız Caddesi ve

Başkan Söğüt, “Daima iş birliği içinde olacağız”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan'ı ziyaret etti.

Körfez Şehitliği bakıma alındı

Körfez Belediyesi tarafından Asri Mezarlık içerisinde bulunan şehitlik bakıma alındı. Genel temizliği yapılan

Körfez’de yılın ilk meclisi yapıldı

Körfez Belediyesi’nde 2020 yılının ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. 14 gündem maddesinin

Başkan Söğüt, Yıldız’ı ağırladı

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, CHP’nin yeni Körfez İlçe Başkanı Bülent Yıldız ve meclis

Ölçü ve tartı aletleri beyan işlemleri başladı

Körfez Belediyesi, esnafın kullanmış olduğu ölçü ve tartı aletlerinin kontrol ve muayenesi için bildirim

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI
bizimgazete