KELEŞOĞLU

20 Kasım 2018 Salı

Bizim Gazete

Hainlere fırsat vermemek için bu kurslar çok önemli

-hainlere-firsat-vermemek--icin-bu-kurslar-cok-onemli

Hainlere fırsat vermemek için bu kurslar çok önemli
29 Nisan 2018 Pazar 12:43


Mehmet Akif Ersoy Kur’an Kursu’nun ek hizmet binası açılışına katılan Başkan Baran, “Eğer biz gençlerimize milli ve manevi değerleri doğru şekilde öğretmeliyiz ki; FETÖ gibi hainlere fırsat vermemeliyiz” dedi

 

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Mimar Sinan Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Kur’an Kursu’nda 4-6 yaş çocukların eğitim göreceği ek hizmet binasının açılışına katıldı. Açılışa ayrıca Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın eşi Bilge Baran, İlçe Müftüsü Hasan Erdoğan, AK Parti İlçe Başkanı Şener Söğüt, öğrenciler ve veliler katıldı. Açılış öncesi ilk olarak konuşan İlçe Müftüsü Hasan Erdoğan, “4-6 yaş Kur’an Kursu hizmetlerimiz önemli” dedi.

MERDİVEN ALTI DÖNEMİ BİTTİHasan Erdoğan, “Artık vatandaşlarımız çocuklarını merdiven altı kurslara değil, denetlenebilir, şeffaf ve doğru bilgilerin aktarıldığı kurslara vermeyi tercih ediyor. Vatandaşlarımız bu konuda gerçekten bilinçlendi. İlçe genelinde 37 sınıfımız var, 628 öğrencimiz var. Onlara ehil hocalığımız vasıtasıyla doğru İslami bilgi ve terbiyeyi öğretiyoruz” ifadelerini kullandı.

TÜM CAMİLERDE OLMALI

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran da konuşmasında, “Geçmişte böyle Kur’an kursları için açılış töreni düzenlemek bir kenara; gün gelmiş kuran okunmak yasak olmuş, gün gelmiş baskılar yapılmış, gün gelmiş camide iki öğrenci namaz kılıyor diye soruşturmalar açılmış. Şimdi bu hizmetler başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sayesinde oluyor. Hükümetimiz bizim önümüzü açmasa bu hizmetleri yapamazdık.

FIRSAT VERMEYECEĞİZ

İlçe müftümüzü tebrik ediyorum. Birçok camimizde 4-6 yaş sınıflarımız açıldı. Ama hala Kur’an kursu olmayan camilerimiz var. Bunları da hayata geçirmemiz lazım. Milli ve manevi değerleri öğretmezsek, FETÖ gibi hainler farklı bilgiler ile çocuklarımızı donatır. Yeni FETÖ’lerin çıkmaması için müftlülüklerimizin daha gayretli olması lazım. Evlatlarımıza dinini doğrusunu öğreteceğiz” dedi. Yapılan konuşmanın ardından açılış töreni gerçekleştirildi ve protokol üyeleri eğitim gören miniklerle sohbet etti.Haber okunma sayısı: 2336

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Hemşehrilerimizle iç içe olmak bize güç veriyor

Hemşehrilerimizle iç içe olmak bize güç veriyor

Bu kadar yatırımı hayata geçiren sayılı ilçelerdeniz

Bu kadar yatırımı hayata geçiren sayılı ilçelerdeniz

Körfezli Muhtarlardan Başkan Baran’a destek

Muhtarlar Derneği Başkanı Yusuf Yanar, “Yanınızdayım” Körfezli Muhtarlardan Başkan Baran’a destek

İlimtepe’de Körfez’in geleceğini planladık

İlimtepe’de Körfez’in geleceğini planladık

İlimtepe yolu büyük bir eksikliği giderecek

İlimtepe yolu büyük bir eksikliği giderecek

Körfez’de Atatürk saygı ve özlemle anıldı

Saatler 09.05’i gösterdiğinde; hayat adeta durdu… Körfez’de Atatürk saygı ve özlemle anıldı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI