20 Ekim 2020 Salı

bizimgazete

Derince'de 'DEVA' açıldı

---derincede-deva-acildi

Derince'de 'DEVA' açıldı
03 Ekim 2020 Cumartesi 19:02


DEVA Partisi Derince İlçe Teşkilatı binasının açılışını yapan Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün, bazı yerlerde teşkilat binası kiralamalarında sıkıntı yaşadıkları belirterek, “Yer verilmesine izin vermezlerse çadır kurar yine siyaset yaparız” dedi

DENİZCİLER CADDESİNDE AÇILDI

 Ali Babacan tarafından kurulan ve kurucular kurulunda Nihat Ergün’ün de yer aldığı 'nin İlçe Teşkilat binasının açılışı yapıldı. Zeynep Aydın Sudan’nın ilçe başkanlığını yaptığı Deva Partisinin Derince İlçe binasının açılışına DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün, İl Başkanı Adem Koç, ilçe başkanları, mahalle muhtarları ve çok sayıda partili katıldı. DEVA Derince İlçe binası Denizciler Caddesi ve Esentepe Caddesinin kesiştiği noktada açıldı.

3 AYDA 11 TEŞKİLAT KURULDU Atandığı günden itibaren çok güzel bir çalışma ile yönetimlerini belirlediklerini belirten İlçe Başkanı Zeynep Aydın Sudan, “Derince için çalışacağız. En kısa zamanda kenttin anahtarını büyüklerimize vereceğimize inanıyorum” dedi. 2 Temmuz’da göreve geldiğini belirten İl Başkanı Adem Koç, “Partimize çok yoğun talepler var. 3 aylık gibi kısa bir süre içinde 11 ilçemizin atamasını yaptık ve teşkilatları kuruldu. Çok samimi bir birliktelik ve gayret görüyoruz. Teşkilatımızda bir yuva sıcaklığı var” dedi.

ÜLKE YÖNETİLMİYOR

 Pandemi şartları altında açılış yaptıklarını belirten Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün şunları söyledi: “Bugünleri atlattığımızda daha büyük ve daha coşkulu toplantılar yapacağız. Türkiye birkaç yıldır iyi yönetilmiyor. İyi yönetilmediği için de işler iyi gitmiyor. İyi gittiği zamanlar da vardı. Hukuka, insan haklarına, özgürlüklere önem veriliyordu. Liyakata önem veriliyordu. O yüzden yeni yatırımlar geliyordu. Borçlar dengeye oturmuştu. Bir anda bunlar değişti. Yatırım düştü, döviz arttı, tüm endeksleri düşüyor. Şeffaık, demokrasi ve özgürlüklerde, milli gelir geri düşüyor.

TÜM ZENGİNLİĞİMİZ GENÇ NÜFUS 

Bu yaşananların tek nedeni kötü yönetim, güvensizlik ve liyakatsız kadrolar. İnsanlar güvenmiyor. Acaba iş bulacak mıyım, işimi koruyabilecek miyim diye endişe ediyor. Bu nedenle her yıl 250 bin gencimiz çekip gidiyor. Bu ülkede bana istikbal yok diyerek gidiyorlar. Bizi kalkındıracak olan gençlerimiz gidiyor. Türkiye’nin zenginliği yerin altında değil üstünde. Biz ne kadar petrol bulursak bulalım ancak ülkenin petrol ihtiyacının yüzde 15’ini, ne kadar gaz bulursam bulalım ihtiyacımızın yüzde 15’ni karşılarız. O yüzden bizim tek zenginliğimiz genç nüfusumuz. Biz insanlarımızı kaybetmeye başladık. Onları burada tutmamız gerekiyor.

ÖZGÜRLÜK YOKSA BEKA DA YOK

 Bir kere yalan söyleseniz, bir kere aldatırsanız güveni yok edersiniz. Son birkaç yıldır topluma o kadar hakikat dışı şeyler söylenir ki toplumun derdine devam olacak hiçbir mesele konuşulmuyor, tartışılmıyor. Konuşan, yazan işinden oluyor. Güven, özgürlük olmayan, okumuş insanları giden bir ülkenin bekası olmaz. Bir ülkeye yapılacak en büyük kötülük budur. Her gün hakikat dışı şeyler söylemeye devam ediyorlar. Gaziantep’te 300 fabrikanın açılışı yapıldı denildi ama liste açıklandı fabrikalar 30-40 yıldır çalışıyor. İnsanları yanlış bilgilendirince ellerine ne geçiyor. Kendisine yanlış bilgi veren bir yönetime halk güvenmez. 

PİNPON TOPU TÜİK SEPETİNDE 

Markete, pazara gittiğimizde ne kadar fark olduğunu görmüyor muyuz? Geçen yıl aldığımız ile bu yıl aldığımız ürün fiyatı arasında en az yüzde 50 fark var. ama enasyon artmıyor. TÜİK rakamlarında ise küçük yükseliş oluyor. TÜİK sepetinde pinpon topu var. pinpon topunun ağırlığını 10 gramdan 1 kiloya çıkartarak, ekmeğin ağırlığını da 1 kilodan 100 grama düşürüyorlar. Pinpon topunun ağırlığı artıyor ama fiyatı değişmediği için enflasyonu etkilemiyor. Bu nedenle enflasyon rakamları böyle çıkıyor. İşsizlik rakamları da böyle. İş arayıp bulamamış ve umudu kalmamış insanı işsizden saymıyorlar.

MİLLETE GİDECEĞİZ 

Topluma yeniden güven verecek bir kadromuz var. Siyaset yapmış ama yanlış işlere bulaşmamış insanları milletimizin önüne çıkardık. Şimdi teşkilatlarımızı kurduk artık çalışma zamanı. Kadrolarımız artık çalışacak. Derince teşkilatımız bu kenttin işçisi, esnafı, köylüsü, çalışanı, çalışmayanı ile dertleşecek. Onlarla aynı derdi paylaştığımızı anlatın. Buraya tabela asmakla olmaz. O yüzden insanlara gideceğiz. DEVA Partisi ülkenin ihtiyacı olan yeni bir partidir. Milletimize bunu göstereceğiz. 

KORKMAYACAĞIZ

 Engeller var. Televizyon, gazeteler parsellenmiş. Ama olsun. Bina vermeyin diye arıyorlar. Olsun vermeyin. Çadır kurar yine siyaset yaparız. İktidarda olan arkadaşlarımız utanmalı. Herkesin korktuğu bir ülke güzel yoksa korkmadığı bir ülke mi güzel. Böyle bir atmosfer oluştuysa iktidar bundan utanmalıdır. Böyle bir iklimin varlığı bile kötü. Eğer insanlar korkutuluyorsa buna karşı mücadele edilmez. Korkmayacağız. Kime dokunsak şikayet. En çok da iktidar partisindeki arkadaşlar şikayet ediyor. Bir dokunup bin ah işitiyorsun. Şikayet etmekle işler düzelmiyor. Biz de şikayet ettik ama olmayınca bırakıp mücadele etmeye karar verdik. Yanlışlar yüksek sesle, aleni, en örgütlü şekilde söyleyerek bu yanlışları söyleyeceğiz” dedi. 

SUDAN, TEŞEKKÜR ETTİ

ilçe Başkanı Zeynep Aydın Sudan, katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederek, " Derince İlçe Başkanlığı binamızın açılışına teşrif ederek bizleri onurlandıran, Deva Partisi Genel Başkan Yardımcımız Sayın Nihat Ergün Beyefendiye, İl Başkanımız Sayın Adem Koç Beyefendiye, İl Yönetim Kurulu Üyelerimize, Deva Partisi Kocaeli ilçe Başkanlarımıza ve yönetimine, siyasi partilerimizin ilçe başkanlarına ve yönetiminine, Muhtarlarımıza, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanlarımıza, basın mensubu arkadaşlarımıza, çelenk ve çiçek gönderen dostlarımıza, bizleri yalnız bırakmayan Derinceli hemşerilerime ve misafirlerimizin her birine şahsım ve yönetim kurulum adına sonsuz teşekkürlerimi arz ediyor, saygılarımızı sunuyoruz."dedi.

 

Haberin etiketleri:

Derince'de 'DEVA' açıldı


Haber okunma sayısı: 1808

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Cesurlar Hareketi

    Misafir 03 Ekim 2020 21:28 Deva partisi mevcut siyasi partilerden umudunu kesenlerin toplandığı siyasette yeni bir soluk.siyasete ve Türkiye'ye can suyu. Hayırlı olsun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Söğüt; “Mahallelerimizde gelişimi birlikte sağlayacağız”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Körfezli muhtarları ağırladı.

Mobil Atık Getirme Merkezleri çoğalıyor

Körfez Belediyesi, sıfır atık projesi kapsamında ilçe genelindeki mobil atık getirme merkezlerini çoğaltıyor

Yüzme havuzu yenileniyor

Körfez Belediyesi, Çamlıtepe’de bulunan olimpik yüzme havuzunda tadilat çalışması gerçekleştiriyor. Başkan

Eğitim kurumlarına destek devam ediyor

Körfez Belediyesi, geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitim alanlarında da iyileştirme çalışmalarını

Hereke Kalesi 1400 yıl sonra kapılarını açtı

Hereke Kalesi 1400 yıl sonra kapılarını açtı

1 ayda 11 ton tekstil atığı dönüştürüldü

1 ayda 11 ton tekstil atığı dönüştürüldü

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI