SAADET

23 Mart 2019 Cumartesi

Bizim Gazete

Körfez Saadet'te coşkulu ve anlamlı kongre

----korfez-saadette-coskulu-ve-anlamli-kongre

Körfez Saadet'te coşkulu ve anlamlı kongre
15 Nisan 2018 Pazar 14:41


 

 Saadet Partisi Körfez İlçe Teşkilatı 7. Olağan Genel Kongresini gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Ömer Faruk Coşkun tarafından hazırlanan tek listeyle gidilen kongre, Saadet Partisi'nin bu güne kadar yaptığı en katılımlı kongresi oldu. Yoğun ilginin gösterildiği kongreye; katılım beklenenin çok üzerinde gerçekleşti. Kongre'ye, siyasi parti ilçe başkanlarının tamamı, sivil toplum örgütlerinin yöneticileri, muhtarlar, iş adamları, sanayiciler, esnaflar, vatandaşlar ve çok sayıda partili katıldı. Genel Başkan Yardımcıları Mesut Doğan ve Sinan Ejderoğlu'nun da katılımı ile gerçekleştirilen kongrenin Divan Başkanlığını partinin önde gelen duayen isimlerinden Recep Sarıdoğan gerçekleştirdi. 

KONUŞMAYA ŞİİRLE MESAJ VERDİ

Kongrenin açılış konuşmasını yapan mevcut başkan Ömer Faruk Coşkun  Seyyid Nesimi'nin 'Minnet Eylemem' şirini okuduktan sonra, 'BUYURUN BAŞLIYORUZ' diye konuşmasına başladı. Coşkun, "Dün Bosna'da, Çeçenistan'da, Afganistan'da, Keşmir'de biz vardık. Nerede mazlum varsa, orada mazlumun gür sesi olan Milli Görüş vardır. Biz hasta annesine ekmek götürmek için ekmek arabasının peşinde koşan çocuğun acısını yüreğinde hissederek gözyaşı döken Necmettin Erdbakanız. Bizim derdimiz, kuru bir iktidar değildir. Afrikalı bir annenin, ' o tabaktaki yemek bitmeden kalkmak yok' sözünü söyleyene kadar mücadeleye devam edecek olan bilge başkan Temel Karamollaoğlu'nun dava arkadaşlarıyız. Biz davet, aksiyon, fikir ve ümmet hareketiyiz" dedi.'BUYURUN BAŞLIYORUZ' 

Katılımcılara 'Bu gün size bir çağrımız var' diyen Ömer Faruk Coşkun, " Yeryüzünde işgalleri durdurmak için, Anadolunun bozkırlarında ektiği ürünleri para etmeyen çiftçi kardeşimizin sesi olmak için, satılan yerli ve milli fabrikalarımızın yeniden imar edilmesi için, köprü, yol, tünellerden önce üreten fabrikaların kurulması için, Gençlik gelecektir, Türkiye'nin aydınlık geleceği için, eğitimin tablet ve bisiklet dağıtımı olmadığını göstermek için, kutulplaşmayı, ayrışmayı, durdurmak için, güçlünün değil, haklının üstün olduğunu haykırmak için, şahsiyetle ve onurlu bir dış politika için, yeniden büyük bir Türkiye için, 'BUYURUN BAŞLIYORUZ' dedi. 

GERÇEKLEK SAKLANIYOR

İl Başkanı Nurettin Çelik'te bir konuşma yaparak, bu gün gösterilmeyen, saklanan gerçekleri millete göstermek ve hakikatleri milletin önüne koymak için ülkenin Saadete ihtiyacı olduğunu vurguladı ve 13-0 olarak Kocaeli'nin Saadete teslim olacağını söyledi. Genel Başkan Yardımcısı Sinan Ejderoğlu ise konuşmasında, " Biz ülkemiz ve milletimiz için en iyisi olmak zorundayız. Ülke olarakta en iyisi olmak mecburiyetindeyiz. Biz güçü olursak, Suriye'de bir kurşun sıkılmaz."dedi.

KONUŞMA SALONA DAMGASINI VURDU

Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan'ın konuşması, güne damgasını vurdu. Siyasi parti ilçe başkanları ve katılımcılar, Doğan'ın konuşmasını pür dikkat dinlerken, Ak Parti ilçe Başkanı Şener Söğüt, Doğan'ın konuşma esnasında salonu terketti. Konuşmanın her bir cümlesi salondakiler tarafından ayakta alkışlanırken, salona konuk olarak katılan bir çok kişi, konuşmadan etkilenerek Saadet Partisi'ne üye oldu. Ayakta alkışlanan konuşmada Doğan, "Bu ülkede yaşayan herkes, hain olmadığı sürece bizim kardeşimizdir. Biz hep şuna inandık, Allah göstermesin, bu ülke bir gün sıkıntıya girdiğinde camide beş vakit namazını kılan genç ile meyhanede kafayı çeken genç omuz omuza bu ülkeyi savunacaktır. Bu bizim en alt ortak paydamızdır. Kimsenin bu ortak paydaya zarar vermesine müsaade etmeyeceğiz. Biz şunu biliyoruz; bu ülkede herkes AK Parti'li olmaz, CHP'li olmaz, Saadet Partili olmaz. Öyleyse önce beraber yaşamasını becereceğiz." dedi. Ülke gündemini değerlendirdi.  Ülkemizde yaşanan terör olaylarının çok iyi analiz edilmesi gerektiğini savunan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, “Çok karışık, çok hassas, bir süreçten ve dönemden geçiyoruz. Gerçekten ülke olarak canımızı acıtan olayları peş peşe yaşıyoruz. Ama bu olayları doğru okuyabilmek için bir noktaya dikkatinizi çekmek isterim. Dünyanın her hangi bir noktasında bir olay vukuu bulduğunda, bir olay gerçekleştiğinde, gerçekten sonuca ulaşmak ve çözümü görmek istiyorsak dikkat etmemiz gereken hususlar var. Zerre miktarı siyasetle ile ilgilenenler biliyorlardır veya bilmeleri gerekir ki, siyasette tesadüf yoktur ve hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Çünkü iletişim gelişti, dünya küçüldü, dünya globalleşti. Dünya artık, algılarla yönetiliyor. Bir çocuğun hangi çikolatayı alması gerektiğini, bir gencin nasıl giyineceğini onlar karar veriyorlar. Böylesine insanların algılarla yönetildiğini bir dönemde bir hadise yaşandığında üç nokta atlanarak, üç noktadan konuşuluyor ise affınıza sığınarak söylüyorum orada büyük bir sahtekarlık var demektir. Büyük bir algı yönetimi var demektir ve insanların çabasını, dağıtma çabası var demektir.  Nedir bu? Sebep atlanarak sadece sonuçtan konuluyor ise, orada bir sıkıntı var demektir. Bugün konuşularak insanların dikkati dünden kaçırılıyor ise orada yanıltma var demektir ve olay gerçekleştiğinde sadece ve sadece kukla konuşuluyor, kuklacı konuşulmuyorsa orada yine insanların dikkatini dağıtma gerekçesi var demektir” diye konuştu. 

 

İŞTE ÖMER FARUK COŞKUN'NUN KAZANAN LİSTESİ

 

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

ASIL ÜYELER

 

1. Mehmet Ali TAHTALI

2. Cüneyt ÖRGÜT

3. Abdulkadir KAYMAK

4. Fatih SARIDOĞAN

5. Cevat BEYTEKİN

6. Hikmet AYDIN

7. Sezai YOLDAŞ

8. Ömer Umutlu

9. Fikri ÖZDEMİR

10. Süleyman DUMAN

11. İlhan YILDIRIM

12. Hayati DOĞAN

13. îIhan GÜNEŞ

14. İsmail YILDIZ

YEDEK ÜYELER

 

1. Recep KARABAY

2. Okan EROL

3. Mustafa KALKAN

4. İsmail ÜNLÜ

5. Gökhan YARIMBAŞ

6. Fatih SEVİMLİ

7. Sinan TOKATLI

8. Tarkan BİLGİN

9. ErtanTANTAŞ

10. OğuzhanÜNAL

11. Rıfat ÇOBAN

12. Mehmet FİLİZ

13. Abdurrahman ŞAHİNKAYA

14. Yalçın TUNÇ

15. Burak KOCA

 

IL KONGRE DELEGELERİ

1 .ÖMER FARUK COŞKUN

2. MEHMET ALİ TAHTALI

3. HİKMET AYDIN

4. FATİH SARIDOĞAN

5. İLHAN GÜNEŞ

6. FİKRİ ÖZDEMİR

7. ABDULKADİR KAYMAK

8. ÖMER UMUTLU

9.İSMAİL ÜNLÜ

10. İSMAİL YILDIZ

11. RECEP KARABAY

12. SEZAİ YOLDAŞ

13.MEMET KARS

14.RAHMETULLAH KARUK

15. HAYATİ DOĞAN

16. BETÜL ULUDAĞ

17.DAVUT KOCA

18. İSLAM BAKDEMİR

19. AHMET BAKDEMİR

20. NECİP ÖZKAN

21. OKAN EROL

22. İBRAHİM ÖZKAN

23. BÜLENT YILDIZ

24. SÜLEYMAN SEVER

25. İLHAN YILDIRIM

26. OSMAN TAHTALI

27. MEHMET KAYMAK

28. RECEP BEKLEYEN

29. MEHMET YAVUZ

30. AYŞEGÜL AKTAŞ

31. FİRDEVS KALKAN

32. NİHAL SEVER 

33. SÜLEYMAN DUMAN 

34. ÜNAL AKTAŞ 

35. RECEP SARIDOĞAN

36. İSHAK SATILMIŞ

37. HALİT ÇANTI

38. CEVAT BEYTEKİN

39. AHMET ÖZBAY

40. MUSTAFA KALKAN

41. AYŞE SARIDOĞAN

42. ELİF AYDIN

43. ŞENGÜL DOĞAN

44.EMİNE YOLDAŞ

45. SABRİYE KARABAY

46. NURLAN ÖRGÜT

47.AYSEL BEYTEKİN

48. ÖMER CÖMERT

49. FAİK DEMİRTAŞ

50.MEHMET FEYZİ YILMAZ

51 .YAKUP ÖZER

52.CÜNEYT ÖRGÜTHaber okunma sayısı: 791

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de Cumhur İttifakından Gövde Gösterisi

Körfez’de Cumhur İttifakından Gövde Gösterisi

Körfez Belediyesi Meclisinde, Veda Oturumu

Körfez Belediyesi Meclisinde, Veda Oturumu

Yılmaz ve Söğüt Hereke’yi turladı

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz ve AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt,

BARBAROS İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN ÖRNEK PROJE

BARBAROS İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN ÖRNEK PROJE

Körfez’de Şener Söğüt coşkusu

AK Parti’de Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt için düzenlenen aday tanıtım töreninde coşku ve

Aday tanıtım töreni sırası Körfez’de

AK Parti'de belediye başkan adaylarının belirlenmesinin ardından başlayan aday tanıtım töreni, yarın Körfez

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI