SAADET

16 Şubat 2019 Cumartesi

Bizim Gazete

Atıl bisikletler, ETİ Çalışanlarının elinde yeniden hayat buldu!

atil-bisikletler-eti-calisanlarinin-elinde-yeniden-hayat-buldu

Atıl bisikletler, ETİ Çalışanlarının elinde yeniden hayat buldu!
01 Ekim 2018 Pazartesi 11:25

 ETİ Sarı Bisiklet’in Geri Dönüşüm Kampanyası’nda toplanan atıl bisikletler, ETİ Çalışanlarının elinde yeniden hayat buldu!

 

 

 

 Eti çalışanları, 5 yıldır yürütülen Sarı Bisiklet Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında toplanan kullanılmayan bisikletleri tamir etti.

 

 

 

 

“Sağlık için hareket, hareket için bisiklet” felsefesiyle 5 yıl önce Eti ve Aktif Yaşam Derneği tarafından hayata geçirilen ETİ Sarı Bisiklet sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Eti çalışanlarının geniş katılımı ile Eskişehir’de bisikletle dolu bir gün gerçekleşti. Önce birlikte bisiklete binen yüzlerce Eti çalışanı ve ailesi, sürüşün ardından İzmir, Konya ve Eskişehir’den toplanan atıl bisikletleri elleriyle tamir etti.

 

 

 

Her yıl yeni açılımlarla etki alanını daha da genişleten Eti Sarı Bisiklet, kullanılmayan bisikletlerin geri dönüşümüne öncülük ediyor. Geçtiğimiz yıl yapılan “Türkiye Fiziksel Aktivite, Bisiklet ve Yürüyüş Pratikleri Araştırması” ile Türkiye’de 2 milyon atıl bisikletin olduğunu ortaya koyan Eti ve Aktif Yaşam Derneği’nin, Sarı Bisiklet çerçevesinde düzenlediği Geri Dönüşüm Kampanyası ile kullanılmayan bisikletleri geri dönüşümle yeniden hayata kazandırmak ve daha fazla kişiyi bisiklete bindirmek hedefleniyor.

 

 

 

2017 yılında İstanbul çapında yürütülen ve 500’den fazla bisikletin tamir edip yenilenerek ilkokul öğrencilerine hediye edildiği “Eti Sarı Bisiklet Geri Dönüşüm Kampanyası”, bu yıl Eskişehir, İzmir ve Konya’yı kapsayacak şekilde yaygınlaştırıldı. Aktif Yaşam Derneği yürütücülüğünde 3 şehirde toplanan eski bisikletler, Eskişehir’de Eti çalışanlarının gönüllü katılımıyla düzenlenen Tamir Şenliği’nde tamir edildi.

 

 

 

Eti çalışanlarının aileleriyle birlikte katıldığı Toplu sürüş ve Tamir Şenliği’nde konuşan Eti Gıda İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu “Geçtiğimiz yıl İstanbul’da gördüğümüz ilgi, ‘Geri Dönüşüm’ kampanyamızı farklı şehirlere de taşıma konusunda bizi teşvik etti ve kampanyayı bu yıl üç farklı şehirde yaygınlaştırdık. Kullanmadıkları bisikletlerin kampanyaya dahil edilmesi konusunda büyük bir duyarlılık gösteren Eskişehir, Konya ve İzmirlilere teşekkür ediyoruz. Bu projede gerek bisiklet sahiplerinin gerekse Eti çalışanlarının emeği çok büyük. Sarı Bisiklet’in gönüllü elçileri haline gelen Eti çalışanları, bizzat kolları sıvayıp bisikletleri tamir ettiler. Bu bisikletlerin, çocukların mutluluğuna dönüşecek olması bizleri çok mutlu ediyor.” dedi.

 

Bakım ve onarımları yapılarak yenilenen bisikletler; Eskişehir ve İzmir’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirleyeceği ilkokullardaki öğrencilere, Konya’da ise Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki Sevgi Evleri’ndeki çocuklara hediye edilecek.Haber okunma sayısı: 648

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de Şener Söğüt coşkusu

AK Parti’de Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt için düzenlenen aday tanıtım töreninde coşku ve

Aday tanıtım töreni sırası Körfez’de

AK Parti'de belediye başkan adaylarının belirlenmesinin ardından başlayan aday tanıtım töreni, yarın Körfez

Farklı kültürler bizim zenginliğimiz

AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, SKM programları kapsamında Körfez Mardinliler

AK Parti Körfez’de mülakatlar tamamlandı

AK Parti’de ilçe belediye meclis üyesi aday adayları için Körfez’de mülakat heyecanı yaşandı

Körfez Belediyesi’nden Bir Köprü Daha

Körfez Belediyesi’nden Bir Köprü Daha

Körfez’e Yeni ve Modern Parklar

Körfez’e Yeni ve Modern Parklar

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI