SAADET

23 Mart 2019 Cumartesi

Bizim Gazete

SEDAŞ’tan 35 Bin 319 Saat İSG Eğitimi

-sedastan-35-bin-319-saat-isg-egitimi--

SEDAŞ Eğitimleri İle İş Güvenliği Kültüründe Fark Yaratıyor
05 Mayıs 2018 Cumartesi 23:26

 SEDAŞ Eğitimleri İle

 

İş Güvenliği Kültüründe Fark Yaratıyor

 

  

SEDAŞ’tan 35 Bin 319 Saat İSG Eğitimi  

 

SEDAŞ (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Bekir Sami Güven,  SEDAŞ’ın 2017 yılında çalışanlarına 35 bin 319 saat  İSG (İş Sağlığı ve Güvenliği) eğitimi vererek iş güvenliği kültüründe fark yaratıldığını belirtti ve  “ Elektrik dağıtım sektöründe, sadece çalışanlar için değil, SEDAŞ’ın faaliyet bölgesinde iş güvenliği kültürü için toplumda da bu konuda bilgi ve bilincin artırılması amacıyla  katkı ve işbirliği sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

 

4-10 Mayıs İSG Haftası

 

SEDAŞ Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Bekir Sami Güven, 4-10 Mayıs tarihleri arasında SEDAŞ’ın özel gün kutlamaları kapsamında ele alınan  İş Sağlığı ve İş Güvenliği Haftasında yaptığı açıklamada, İş güvenliği ile ilgili gelişmişlik seviyesinin ülkelerin toplumsal, kültürel, ekonomik ve eğitimsel gelişmişlik düzeyleriyle sıkı sıkıya bağlı olduğunu belirterek, “Bu konuda hepimize görevler düşüyor. İş güvenliği eğitiminin, yalnızca işyerlerinde değil trafik eğitimi gibi henüz küçük yaşlarda ilkokul seviyesinde başlaması gereken bir eğitim olduğuna inanıyoruz” dedi.  

 

“Eğitimle işimiz daha da güvenli”

 

Güven yaptığı açıklamada, SEDAŞ’ın yıl içinde toplam eğitimlerin yüzde 42’sini İSG (İş Sağlığı ve Güvenliği)  kapsamında  gerçekleştirdiğini  söylerken, “Bolu, Düzce, Kocaeli ve Sakarya’da 3,4 Milyon nüfusa ve  1 milyon 750 bin elektrik müşterisine  dağıtım hizmeti verirken,  SEDAŞ bünyesinde, çoğu saha çalışanı olmak üzere 1.650 çalışan, 2017 yılında, 35.319 saat iş sağlığı ve güvenliği (İSG) eğitimi aldı.  Bu eğitimlerle işimiz daha da güvenli oluyor.  Bu eğitimlerle deneyimler, olmazsa olmazlarımız  paylaşılıyor. Hatırlatmalar yapılıyor. Yaydığımız iş güvenliği kültürü ile çalışma anında önlemlerimizi daima göz önünde bulunduruyor, tedbir alıyor,  tehlikeli durumlar ve tehlikeli hareketlerden kaçınıyoruz. 10 Altın kuralımızı uyguluyoruz.”dedi. 

 

“İSG’ye yatırım yapıyoruz”

 

Güven, İSG İçin SEDAŞ’ın yatırım yapmaya devam ettiğini belirtirken, “(KKD)Kişisel Koruyucu Donanımların çalışanları  korumasına yönelik çalışmalarımız yanında, İSG kapsamındaki tüm faktörleri, İş Güvenliği uzmanlarımız, saha gözetimlerimiz  ve İSG kurul çalışmalarımızla değerlendiriyoruz. SCADA Projemiz ile trafo merkezlerimizde kapalı sistem üzerinde kullandığımız metal muhafazalı modüler hücrelerle güvenilir iş alanları oluşturuyoruz. İSG, paydaşlarımız için de gözettiğimiz en önemli konumuzdur. ” dedi. 

 

“İSG yüksek önem düzeyinde”

 

Bekir Sami Güven, çalışma hayatının ayrılmaz bir parçası olan iş sağlığı ve güvenliği (İSG) kurallarının SEDAŞ için yüksek önem düzeyinde olduğuna dikkat çekerken, “Bu doğrultuda 10 altın kural uygulamasını başlattık. Artarak devam eden İSG kültürü seviyesini daha da yükseltmek amacıyla hız kesmeden eğitimlerimizi sürdürüyoruz. Verilen eğitimler arasında; müşterilerle iletişim, kritik risk taşıyan faaliyetlere yönelik önlemler ve ekipman kullanımı ile trafikte güvenli sürüş, İSG uzmanlığı, yüksekte güvenli çalışma, elektrik şebekesinde manevra, endeks okuma çalışanları için köpek davranışlarına yönelik eğitimler de verildi. SEDAŞ’ta  iş sağlığı ve güvenliği (İSG) eğitim faaliyetleri, şirket hedeflerine de konu olan sağlık ve güvenlik kültürünün daha ileriye taşınması amacıyla sürdürülürken,  ulusal ve uluslararası İSG anlayışıyla yaşatılmaya ve geliştirilmeye  devam edecektir.” dedi.

 

"SEDAŞ Teknik Eğitim Merkezinde uygulamalı eğitim imkanı sağlanıyor"

 

Güven, “İş Sağlığı ve Güvenliği eğitim planlaması yaparken; çalışanların mesleki gelişim ihtiyaçları göz önüne alınıyor ve yapılan faaliyetleri bir üst güvenlik seviyesine taşıyacak şekilde geliştiriliyor. Saha çalışanlarımızın bu eğitimler kapsamında öğrendikleri teknik bilgileri, aynı zamanda SEDAŞ’ın teknik eğitim parkurunda pratik etmeleri de sağlanıyor.” dedi.Haber okunma sayısı: 831

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de Cumhur İttifakından Gövde Gösterisi

Körfez’de Cumhur İttifakından Gövde Gösterisi

Körfez Belediyesi Meclisinde, Veda Oturumu

Körfez Belediyesi Meclisinde, Veda Oturumu

Yılmaz ve Söğüt Hereke’yi turladı

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz ve AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt,

BARBAROS İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN ÖRNEK PROJE

BARBAROS İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN ÖRNEK PROJE

Körfez’de Şener Söğüt coşkusu

AK Parti’de Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt için düzenlenen aday tanıtım töreninde coşku ve

Aday tanıtım töreni sırası Körfez’de

AK Parti'de belediye başkan adaylarının belirlenmesinin ardından başlayan aday tanıtım töreni, yarın Körfez

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI