29 Ocak 2020 Çarşamba

Bizim Gazete

SEDAŞ kaliteli enerji için ağaç budama çalışmalarına ağırlık veriyor

-sedas-kaliteli-enerji-icin-agac-budama-calismalarina-agirlik-veriyor

SEDAŞ kaliteli enerji için ağaç budama çalışmalarına ağırlık veriyor
03 Eylül 2019 Salı 09:34

 SEDAŞ kaliteli enerji için ağaç budama çalışmalarına ağırlık veriyor

 

 

 

SEDAŞ elektrik şebekesinde rüzgar ve fırtına da ağaç dallarından kaynaklı arızalar oluşmaması ve kaliteli elektrik dağıtımı sağlanması için ağaç budama çalışmalarına ağırlık veriyor. 

 

 

SEDAŞ işletme bakım ekipleri tarafından Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce il ve ilçelerinde elektrik hatları altında ve yanında yer alan, iletkenlere temas etme noktasına gelen ağaç dalları can ve mal güvenliğinin sağlanması, yangınların önlenmesi, kar, fırtına ve rüzgarda elektrik kesintisine yol açmaması amacıyla budanıyor.

 

 

 

Yapılan çalışmalar elektriğin ticari ve teknik kalitesi için.

 

 

 

SEDAŞ’tan yapılan açıklamaya göre; “Yaz mevsimi boyunca şebekede iletkenlere zarar verecek şekilde büyümüş ve iletkenlere yaklaşmış olan ağaç dalları, elektriğin ticari ve teknik kalitesi için bakım çalışmaları kapsamında temizleniyor.  SEDAŞ İşletme Bakım Grup Müdürlüğü koordinasyonunda il, ilçe ve köylerde yapılan budama çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor. Her zaman yapılmayan ve genelde yaz mevsimi sonuna kadar uzayan dalların temizlenmesi şeklinde yapılan budama çalışmaları, ağaçların canlanıp uyanma zamanına girildiğinde sonlandırılmış olacak” denildi. Elektrik telleri ve direklere zarar veren ağaçları budayan SEDAŞ ekipleri, rüzgar, fırtına, kar ve buz yükü nedeniyle ağaçların telleri koparma sorununu da ortadan kaldırmış olacak.

 

 

 

Enerji hattında ağaç bakımı yasal zorunluluk.

 

 

 

SEDAŞ’ın açıklamasında, “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği, dağıtım şirketlerini hat bakımı için şebekeye yakın ağaçların iletkenlere yakın dallarının budanması konusunda yasal olarak yükümlü kılmaktadır. SEDAŞ bu konuda işletme bakım ekiplerine özel eğitimler aldırmıştır. Dolayısıyla, yaptığımız çalışmalar elektrik arızaları, can ve mal tehlikesi, teknik kayıpları da önlemek adına önem taşıyor. SEDAŞ ekiplerimiz dağıtım bölgemizde yer alan şebeke üzerinde, gerekli bakım çalışmalarına yaz aylarında yoğunluk veriyor.”denildi. 

 

 

 

“SEDAŞ WhatsApp hattına gelen bildirimler değerlendiriliyor.”

 

 

 

SEDAŞ’ın açıklamasında, ayrıca ağaç budama çalışmaları sırasında çevre ve iş güvenliği için planlı kesintiler yapıldığı belirtilirken, “Vatandaşlarımızın, elektrik şebekesine temas eden, rüzgarlı ve fırtınalı havalarda sorun yaratabilecek ağaç dalları için yaptıkları bildirimler,  ekiplerimizce dikkate alınıyor ve iş planımıza dahil ediliyor. Vatandaşlarımız bu konuda gerekli bildirimler için Alo 186 hattı ile Çağrı Merkezimize, web sayfamızda webchat uygulamamız ve 0(530)9 19 19 19 SEDAŞ WhatsApp hattı ile SEDAŞ’a ulaşabilirler.”denildi. 

 

 

 

“SEDAŞ’ı mutlaka bilgilendirin!”

 

 

 

SEDAŞ yöneticileri ayrıca şahısların özel mülk alanlarında bulunan ağaçların budanması ve kesilmesi sırasında, ağaçların elektrik tesislerinin ve elektrik şebekesinde iletkenlerin üzerine devrilmemesi, kısa devrelere ve enerji hattında arıza kaynaklı kesintilere yol açılmaması, için önlem alınması gerektiğini, planlı kesinti yapılabilmesi için SEDAŞ’a mutlaka haber verilmesinin önem taşıdığını da bildirdiler.Haber okunma sayısı: 2242

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

İlimtepe yolu asfaltlandı

Büyükşehir Belediyesi, Körfez ilçesi Hacı Osman ve İlimtepe Mahalleleri arasındaki, Nihal Atsız Caddesi ve

Başkan Söğüt, “Daima iş birliği içinde olacağız”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan'ı ziyaret etti.

Körfez Şehitliği bakıma alındı

Körfez Belediyesi tarafından Asri Mezarlık içerisinde bulunan şehitlik bakıma alındı. Genel temizliği yapılan

Körfez’de yılın ilk meclisi yapıldı

Körfez Belediyesi’nde 2020 yılının ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. 14 gündem maddesinin

Başkan Söğüt, Yıldız’ı ağırladı

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, CHP’nin yeni Körfez İlçe Başkanı Bülent Yıldız ve meclis

Ölçü ve tartı aletleri beyan işlemleri başladı

Körfez Belediyesi, esnafın kullanmış olduğu ölçü ve tartı aletlerinin kontrol ve muayenesi için bildirim

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI