19 Mayıs 2019 Pazar

BİZİM GAZETE

SEDAŞ EKİPLERİ ENERJİNİN SÜREKLİLİĞİ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ İÇİN 24 SAAT GÖREVDE

-sedas-ekipleri-enerjinin-surekliligi-musteri-memnuniyeti-icin-24-saat-gorevde

SEDAŞ EKİPLERİ ENERJİNİN SÜREKLİLİĞİ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ İÇİN 24 SAAT GÖREVDE
27 Eylül 2018 Perşembe 10:02

 SEDAŞ EKİPLERİ ENERJİNİN SÜREKLİLİĞİ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ İÇİN 24 SAAT GÖREVDE

 

“Hiçbir Yer Enerjisiz Kalmasın, Şebekede Sürekli Elektrik Olsun Diye 7 Gün 24 Saat Çalışıyorlar”

 

SEDAŞ (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce de özelleştiği günden bu yana 9 yıldır, hizmet kalitesini her geçen gün daha yukarılara taşımak için insan kaynağına ve SEDAŞ’ın teknolojik altyapısı ile dağıtım şebekelerine yatırım yapıyor. 

 

 

DOĞU MARMARA’NIN ELEKTRİĞİ SEDAŞ’TAN

 

SEDAŞ bölgesinde 4 İl ve 45 İlçe ile köy ve mahallelerde, toplam 20 Bin Kilometrekarelik yüz ölçüm üzerindeki faaliyet alanında, şebeke yatırımı olarak yenileme, ek tesis  ve kapasite artışı kapsamında, 2016-2020 yılları arasında da 544 milyon TL yatırım yapmayı hedefliyor. 2013 yılında faaliyet ayrıştırması ile bu tarihten bu yana elektrik satışı ve fatura  tahsilatı faaliyetini yapmayan  ve perakende elektrik satış firmalarınca yapılan bu faaliyetlerin dışında, SEDAŞ sadece elektrik şebekesi yatırımlarını, enerji bağlantısı, açma ve kesme, arıza bakım ve onarım, sayaç okuma ve değiştirme, kayıp kaçak mücadelesi ve aydınlatma çalışmalarını sürdürüyor. SEDAŞ, Türkiye’nin en yoğun sanayi bölgesine sahip coğrafyası olan Doğu Marmara da  2017 yılı sonunda 9,7 milyar kilowatsaatlik elektrik dağıtımı yaptı. Bu enerji miktarı sanayinin gelişmesi ile her yıl artıyor. SEDAŞ enerji taleplerinin karşılanması ve elektrik şebekesinin uçtan uca enerjisinin var olması için her gün var gücüyle çalışıyor.      

 

SEDAŞ YAZ KIŞ, GECE GÜNDÜZ DEMİYOR

 

SEDAŞ Şebeke Operasyon ekipleri 3’lü vardiye esası ile 7 gün 24 saat elektrik kesintilerine anında müdahale ederek hayatın içinde vazgeçilemez enerji kaynağı olan elektriğin sürekliliği için yaz kış,  gece gündüz mücadele etmeyi sürdürüyorlar.

 

SEDAŞ’TAN SÜREKLİ BAKIM

 

SEDAŞ ekipleri,  dağıtım faaliyetlerinde hizmet kalitesini sürekli artırmak üzere cansiperane bir şekilde çalışırken, verimlilik esası ile şebekede trafoların yanmaması ve uzun ömürlü olması için ayrı bir uğraş veriyorlar. SEDAŞ ekipleri, bakım çalışmaları kapsamında aşırı yük kontrolü sağlanan şebekedeki trafolarda, hem trafo binalarındaki kabin içinde hem de direk tipi trafoların tamamında yağ kontrolünü de sağlıyorlar. Gerilim düşümü olan bölgelere de SEDAŞ ekipleri müdahale ederek gerekli önlemleri alıyorlar.

 

SEDAŞ’TAN ANINDA MÜDAHALE

 

Şebeke de elektriğin sürekliliğini sağlamanın 24 saat mücadelesini veren SEDAŞ, son olarak Adapazarı Erenler İlçesi Merkez Mahalle bölgesinde, 1008 sokakta yer alan direk tipi trafo ile ilgili gelen ihbarı anında değerlendirdi.  Bölgeyi alternatif bir hattan 20 dakika içinde besleyen SEDAŞ ekipleri, aşırı yük ihbarı ile bölgedeki trafo yanmadan şebekeye müdahale etti.  SEDAŞ teknik adamları, 250 KVA gücündeki direk tipi trafoyu vinç ile anında yeni trafo ile değiştirdiler. Erenler bölgesinde vatandaşların elektriksiz kalmasının önüne geçen SEDAŞ ekiplerinin cansiperane çalışmasını izleyen bölge sakinleri ve esnaf, SEDAŞ şebeke operasyon ekiplerine teşekkür ettiler. 

 Haber okunma sayısı: 722

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Körfezli gençlerin geleceği Akademi Lise ile şekillenecek

Akademi Lise’yi Kocaeli’nin tüm ilçelerine yaymak için çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi,

Sarı Kumbaralar ile 40 ton atık toplandı

Körfez Belediyesi tarafından tekstil atıklarının ekonomiye tekrar kazandırılması için ilçenin 56 farklı

Körfez’de Ramazan geceleri

Körfez’de Ramazan Gecelerinde büyükler ilahiler ile güzel bir akşam geçiriyor, çocuklar ise gösteriler ile

‘Hacivat ve Karagöz’ ile kahkahaya doydular

Körfez’de bu sene de Ramazan ayı etkinliklerinin adresi Demokrasi ve Şehitler Meydanı oldu. Hava koşulları

Körfez’de ilk meclis toplantısı

Körfez Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Şener Söğüt’ün başkanlığında gerçekleştirildi.

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI