18 Ekim 2019 Cuma

BİZİM GAZETE

Quick Sigorta, Kefalet ve Alacak Sigortası’nı KOTO’da tanıttı

-quick-sigorta-kefalet-ve-alacak--sigortasini-kotoda-tanitti

Quick Sigorta, Kefalet ve Alacak Sigortası’nı KOTO’da tanıttı
19 Haziran 2019 Çarşamba 09:31

 Quick Sigorta, Kefalet ve Alacak

 

Sigortası’nı KOTO’da tanıttı

 

  

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, Kocaeli Ticaret Odası’nda düzenlenen basın toplantısı ve Finansal Sigortalar Sunumu’nda ‘Kefalet ve Alacak Sigortası’nı ilk kez hem kamuoyuna hem de sigorta acentelerine tanıttı  

 

 

 

Yüzde 100 yerli sermayeyle kurulan Quick Sigorta, Kocaeli Ticaret Odası ev sahipliğinde, sigorta acenteleri ve basın mensuplarıyla buluştu. Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Halil Alaeddinoğlu, Kurumsal Riskler ve Satış Direktörü Sibel Doğaç, Finansal Risk ve Analiz Müdürü Yasemin Ezenerden, KOTO’da düzenlenen 3 ayrı toplantıda, firmanın yeni ürünü ‘Kefalet ve Alacak Sigortası’nı ilk kez tanıtarak, sektöre sundu. KOTO Meclis Üyesi Nazan Topdemir Bülbül, Kocaeli Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Bülent Yılmaz’ın da yer aldığı toplantıya, sigorta acenteleri ve basın mensuplarının ilgisi yoğun oldu.

 

ÖNEMLİ BİR ENSTRÜMAN

 

Basın toplantısında konuşan Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, ilk olarak Kefalet Sigortası ile ilgili bilgiler vererek, “Quick Sigorta, özellikle Kamu ihale süreçlerinde özel sektörün teminat ihtiyaçlarını karşılayabilmek, bankalar tarafından düzenlenen teminat mektuplarına alternatif yaratmak, bu şekilde kredi limitlerinin başka alanlarda kullanılmasını sağlamak üzere reel sektörün elini rahatlatmak adına özel sektöre önemli bir enstrüman kazandırdı. Türkiye’de bir ilk olarak firmalar ihalelere katılırken teminat mektubu yerine Quick Sigorta Kefalet Sigortası kapsamında düzenlenen kefalet senetlerini sunabiliyorlar.

 

SEKTÖRÜN ÖNÜ AÇILDI

 

Firmalar açısından kredi limitlerinin daha da önem kazandığı bu günlerde Quick Sigorta’nın pazara sunduğu Kefalet Sigortası ve ona bağlı Kefalet Senetleri özel sektörün teminat ihtiyacının karşılanmasında yeni ve ek bir kapasite oluşturmuştur. Bu şekilde, bankalarca hali hazırda teminat ihtiyacı için kullandırılan kredi limitlerinin reel sektör tarafından başka alanlarda kullanımının önü açılmış ve teminat ihtiyaçlarının karşılanması için alternatif ürün sağlanmıştır” ifadelerine yer verdi.

 

ALACAKLAR GARANTİ ALTINDA

 

Quick Sigorta’nın satışa sunduğu bir diğer sigorta ürünü ise KOBİ’lere Alacak Sigortası hakkında bilgiler sunan Yaşar, “KOBİ’lere yeni imkanlar sunan bu sigorta ürününü Quick Sigorta iki ayrı ürün olarak sunuyor. Birincisi, Devlet Destekli Alacak Sigortası; ikincisi ise Tamamlayıcı Alacak Sigortası. Quick Sigorta, KOBİ’lerin alacaklarını garantiye alan Devlet Destekli Alacaklı Sigortası; Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın oluşturduğu yeni Devlet Destekli Alacak Sigortası modeli KOBİ'lerin alacaklarını garanti altına alıyor. Bu sigorta sayesinde KOBİ'lerin alacaklarını tahsil edememeleri durumunda, alacaklarının önemli bir kısmı Devlet Destekli Alacak Sigortası Havuzu tarafından karşılanacak. Mikro ve küçük ölçekli KOBİ'lere yapılacak risk değerlendirmesi sonucunda teminat sunulacak.

 

VADELİ SATIŞLAR İÇİN TEMİNAT SAĞLANACAK

 

Operasyonel süreçler 5684 sayılı Kanunun 33/A maddesi çerçevesinde görevlendirilen Olağandışı Riskler Yönetim Merkezi tarafından yürütülecek. İşlemlerin yönetileceği bilgi işlem altyapısı Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından oluşturulacak. Sistem kapsamında 120, 180 veya 360 güne kadar vadeli satışlar için teminat sağlanacak. Primlerin taksitli olarak ödenmesi mümkün olmakla birlikte peşin ödenmesi durumunda %10 indirim uygulanacak. KOBİ'ler SBM tarafından altyapısı sağlanan skorlama sisteminden prim ve teminat tutarlarına dair bilgiye erişebilecek. Yaşar, şirketin acente uygulamaları ve sigorta ürünleri hakkında önemli bilgiler verdi. 

 Haber okunma sayısı: 761

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Eğitime desteğimiz her zaman sürecek

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Yarımca Ortaokulu, Hedise Evyap İlkokulu ve Körfez Fen Lisesi’ni

Başkan Söğüt, “Bizim tek derdimiz hizmet”

Körfez’de Halk Meclisi Toplantısı Hacı Osman Mahallesi ile devam etti. “Siyaseti kapıda bırakarak içeriye

Körfez Belediyesi’nde eğitimler sürüyor

Körfez Belediyesi’nde üst düzey yöneticilere yönelik ‘Stratejik Plan Yazılımı ile İç Kontrol ve Risk

Körfez’de sonbahar temizliği

Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde bahar temizliği kapsamında mahalle

Körfez ilçesi sahil parkları tertemiz

Büyükşehir Belediyesi ekipleri Körfez ilçesi sahil parklarında günlük temizlik çalışması yapıyor

Pazarlarda sıkı denetim

örfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların güvenli ve huzurlu bir şekilde alışveriş

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI