istanbul escort

06 Haziran 2020 Cumartesi

bizimgazete

KOTO iş dünyasına ‘nefes’ oluyor: Yıllık yüzde 7,5 faizli Nefes Kredisi

-koto-is-dunyasina-nefes-oluyor-yillik-yuzde-75-faizli-nefes-kredisi

KOTO iş dünyasına ‘nefes’ oluyor: Yıllık yüzde 7,5 faizli Nefes Kredisi
29 Nisan 2020 Çarşamba 14:16

 KOTO iş dünyasına ‘nefes’ oluyor: Yıllık yüzde 7,5 faizli Nefes Kredisi

 

 

 

Kocaeli iş dünyasının çatı kuruluşu KOTO, koronavirüs ve önlemleri nedeniyle finansmana ihtiyaç duyan üyelerine yeniden Nefes Kredisi sunuyor. Yıllık yüzde 7,5 faiz oranıyla sunulacak krediye 2020 yılında hiç geri ödeme yapılmayacak, 2021’de ise aylık eşit taksite bölünecek   

 

 

Tüm Odaların talebi TOBB’un öncülüğü, KGF işbirliği ve DenizBank’ın destekleriyle Nefes Kredisi bir kez daha hayata geçirildi. Nefes Kredisini Kocaeli iş dünyasına müjdelemek amacıyla KOTO’da toplantı düzenlendi. KOTO Başkanı Necmi Bulut’un yönetim kuruluyla birlikte ev sahipliği yaptığı toplantıya, DenizBank KOBİ Bankacılığı Bölge Satış Müdürü Burak Yeşilmen, İzmit, Çarşı, Bekirpaşa, Derince ve Kandıra Şubesi müdürleri katıldı.

 

DENİZBANK’A TEŞEKKÜR

 

Böylesi hassas bir süreçte, bir kez daha elini taşın altına koyarak, Kocaeli iş dünyasıyla el ele yürüyen Denizbank’a teşekkür ederek konuşmasına Başlayan Bulut şu ifadelere yer verdi; “Salgının ilk günlerinden itibaren iş dünyasının en çok etkilenecek taraf olduğuna vurgu yapmıştık. İvedilikle önlem paketi taleplerimizi kamuoyuyla paylaşmış ve girişimlerde bulunmuştuk. Taleplerimizin birçoğu başta birliğimiz olmak üzere ilgili bakanlıklar ve merkezi yönetimimiz tarafından kabul gördü ve uygulamaya alındı.

 

BAŞVURULAR BAŞLADI

 

KOTO olarak daha önceleri de gövdemizi taşın altına koyduğumuz Nefes Kredisi’nin de ivedilikle hayata geçirilmesini talep etmiştik. Odamız tarafından da gündeme getirilen talep Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nde yer aldı. TOBB’un öncülüğünde, Kredi Garanti Fonu ve DenizBank arasında imzalanan protokol uyarınca kredi için başvurular başladı.

 

ODA ÜYELERİNE 80 MİLYON TL’LİK DEV KREDİ

 

KOTO olarak bütçemizden 6 milyon TL kaynak aktardığımız Nefes Kredisi, TOBB ve Denizbank’ın katkılarıyla ilimizde 80 milyon TL’lik bir hacme ulaştı. Sadece Odamız üyelerine, Nefes Kredisi kapsamında 80 Milyon TL’lik sıcak para, kredi olarak dağıtılacaktır. Krediye başvurmak isteyen üyelerimiz Odamızdan veya web sitemizden online olarak kolayca alabilecekleri faaliyet belgesiyle, DenizBank’ın şubelerine giderek, süreci tamamlayabilecek. Öte yandan, Nefes Kredisi dolayısıyla DenizBank’ın şubeleri 09:00-17:00 saatleri arasında hizmete açık olacak.

 

DİĞER ÖZEL BANKALARA DA ÖRNEK OLMASINI DİLİYORUZ

 

Odamız üyelerine özel, 2020 yılında geri ödemesiz, 2021 yılında ise eşit taksitli ve yüzde 7,5 yıllık faiz oranlı Nefes Kredisi’nin tüm iş dünyamıza hayırlı olmasını dilerken, bu süreçte bizlerle birlikte olan tek özel banka, DenizBank’a teşekkürlerimizi sunuyorum. Kendileri çok önemli bir sorumluluk alarak, bir kez daha iş dünyamıza destek oldular. Denizbank’ın bu girişiminin diğer özel bankalara da örnek olmasını diliyor, kredinin ivedilikle diğer bankalarda da hayata geçirilmesini bekliyoruz.

 

KOTO HER ZAMAN ÜYELERİNİN YANINDA

 

Öte yandan, Kocaeli Ticaret Odası olarak yaşanacak tüm sorun ve taleplere cevap vermek, sıkıntıları çözmek, Nefes Kredisine erişimi kolaylaştırmak üzere üyelerinin yanında olmaya devam edeceğiz. Üyelerimiz bizlere Acil Destek Hattımız 0262 322 30 09 No’lu telefonumuzdan ve uyedestek@koto.org.tr e-mail adresimiz üzerinden ulaşabilirler. Gerek salgınla mücadele, gerekse kredi sürecini başta sosyal mesafe kuralları çerçevesinde tamamlanmasını diliyor, bu süreci dayanışma içerisinde aşacağımıza yürekten inanıyorum.” Haber okunma sayısı: 3786

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez Belediyesi cep mobile büyük ilgi

Gelişen teknolojileri yakından takip eden Körfez Belediyesi, kaliteyi yükseltmek ve vatandaşın belediye

975 ton atık doğaya geri kazandırıldı

Körfez’de mevsimlik olarak gerçekleştirilen ağaç budama işlemleri sonrası toplanan atıklar kompozit öğütme

Başkan Söğüt’ten Dünya Çevre Günü Mesajı

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan

Mezarlıklarda kapsamlı çalışma

Körfez Belediyesi tarafından mezarlık alanlarının düzenlenmesi ve temizliği için başlatılan çalışmalar

KTO’DA Sigortacılar Yeni Yönetmelik İle İlgili Toplandı

KTO’DA Sigortacılar Yeni Yönetmelik İle İlgili Toplandı

Köseler ve Sipahiler Camii tamamlandı

Körfez Belediyesi tarafından yapımına başlanan Himmetli Köseler Camii ve Sipahiler Korucuköy Camii tamamlandı

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI