SAADET

16 Şubat 2019 Cumartesi

Bizim Gazete

KOTO heyeti Katar’dan iş fırsatlarıyla döndü

-koto-heyeti-katardan--is-firsatlariyla-dondu

KOTO heyeti Katar’dan iş fırsatlarıyla döndü
27 Eylül 2018 Perşembe 16:26

 KOTO heyeti Katar’dan

 

iş fırsatlarıyla döndü

 

  

Üyelerine yeni Pazar alanları ve partnerler kazandırmak için Katar’a giden Kocaeli Ticaret Odası heyeti, birçok iş görüşmesi gerçekleştirdiği Katar’dan fırsatlarla döndü

 

 

 

Kocaeli Ticaret Odası’nın 24-26 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleştirdiği Katar İş Programı, Oda üyeleri için verimli çıktılarla sona erdi. Kocaeli Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Hüseyin Gezer, Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Ziya Uludüz, Murat Barış, Abdurrahman Çuhadar ve KOTO Meclis Üyesi İbrahim Atalay’ın yer aldığı KOTO heyeti, programı tamamlayarak ilimize döndü.

 

KATAR’DA İŞ YAPMA OLANAKLARI

 

Yoğun geçen Katar İş Programı’nın son gününü ülkenin sektör devi şirketlerine ayıran Kocaeli Ticaret Odası heyeti, hem Katar’da ticaret iklimini yerinde gözlemledi hem de somut işbirliği adımları attı. Heyet, ilk olarak Katar'da faaliyetlerini sürdüren Türk firması Zetaş Qatar W.L.L Proje Müdürü Semih Çuhadar ile görüşme gerçekleştirdi. İnşaat ve zemin etüdü alanında faaliyet gösteren firmadan Katar’da iş yapma olanaklarıyla ilgili bilgi alan KOTO heyeti, Türk inşaat firmalarının ülkede başarılı işler yaptığı bilgisini edindi.

 

KOCAELİ İŞ DÜNYASININ İHRACAT POTANSİYELİ

 

Heyet, akabinde Katar'ın en önemli ailelerinden birisi olan ve bünyesinde 100 firma barındıran Almana Group W.L.L'nin İş Geliştirme Müdür Ahmed Ossama ile bir araya gelerek yatırım ve ticaret fırsatları hakkında görüşme gerçekleştirdi. İstanbul’da ikamet ettiğini söyleten Ahmed Ossama, Kocaeli’nin ülke ekonomisine sunduğu değeri ilgiyle takip ettiğini söyleyerek, ülkesiyle ilgili bilgiler paylaştı. KOTO heyeti, Ahmed Ossama’yı Kocaeli’ye davet ederek, Kocaeli iş dünyasının ihracat potansiyeliyle ilgili detaylı sunum gerçekleştirdi.

 

DETAYLI BİLGİLENDİRME

 

Katar’ın fırsatlarını iş dünyası temsilcilerinin görüşleriyle tutmaya devam eden Kocaeli Ticaret Odası heyeti, inşaat, beton işleri ve proje alanında yatırımları bulunan Al Wataniye Concrete W.L.L'nin İdari Sorumlusu Abdülhamit Cengizhan ile bir araya geldi. Son olarak öğleden sonra Katar Türk İşadamları Derneği Başkanı Ahmet Başar ve Limak İnşaat Katar Ülke Sorumlusu Hamdi Güneş ile toplantı gerçekleştiren KOTO heyeti, ülkede iş yapmak için gerekli prosedürler hakkında detaylı bilgiler aldı. Heyet, kamu ihaleleri, özel sektör işbirlikleri ve teknoloji transferleri hakkında yapılabilecekler hakkında da görüşmeler gerçekleştirdi.

 

‘KATAR HAKKINDA KILAVUZ NİTELİĞİNDE BİLGİLER’

 

Katar İş Programı’nın çok verimli geçtiğini ifade eden Kocaeli Ticaret Odası heyeti, “Üyelerimizin Katar ile iş yapma girişimlerine katkı sağlayacak, kılavuz niteliğinde bilgiler ve iş fırsatlarıyla dönüyoruz. Üyelerimizin, Odamızın bu fırsatları üst düzeyde değerlendireceğini düşünüyor ve ümit ediyoruz” mesajını verdi. 

 Haber okunma sayısı: 620

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de Şener Söğüt coşkusu

AK Parti’de Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt için düzenlenen aday tanıtım töreninde coşku ve

Aday tanıtım töreni sırası Körfez’de

AK Parti'de belediye başkan adaylarının belirlenmesinin ardından başlayan aday tanıtım töreni, yarın Körfez

Farklı kültürler bizim zenginliğimiz

AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, SKM programları kapsamında Körfez Mardinliler

AK Parti Körfez’de mülakatlar tamamlandı

AK Parti’de ilçe belediye meclis üyesi aday adayları için Körfez’de mülakat heyecanı yaşandı

Körfez Belediyesi’nden Bir Köprü Daha

Körfez Belediyesi’nden Bir Köprü Daha

Körfez’e Yeni ve Modern Parklar

Körfez’e Yeni ve Modern Parklar

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI