19 Mayıs 2019 Pazar

BİZİM GAZETE

KOTO heyeti Katar’dan iş fırsatlarıyla döndü

-koto-heyeti-katardan--is-firsatlariyla-dondu

KOTO heyeti Katar’dan iş fırsatlarıyla döndü
27 Eylül 2018 Perşembe 16:26

 KOTO heyeti Katar’dan

 

iş fırsatlarıyla döndü

 

  

Üyelerine yeni Pazar alanları ve partnerler kazandırmak için Katar’a giden Kocaeli Ticaret Odası heyeti, birçok iş görüşmesi gerçekleştirdiği Katar’dan fırsatlarla döndü

 

 

 

Kocaeli Ticaret Odası’nın 24-26 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleştirdiği Katar İş Programı, Oda üyeleri için verimli çıktılarla sona erdi. Kocaeli Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Hüseyin Gezer, Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Ziya Uludüz, Murat Barış, Abdurrahman Çuhadar ve KOTO Meclis Üyesi İbrahim Atalay’ın yer aldığı KOTO heyeti, programı tamamlayarak ilimize döndü.

 

KATAR’DA İŞ YAPMA OLANAKLARI

 

Yoğun geçen Katar İş Programı’nın son gününü ülkenin sektör devi şirketlerine ayıran Kocaeli Ticaret Odası heyeti, hem Katar’da ticaret iklimini yerinde gözlemledi hem de somut işbirliği adımları attı. Heyet, ilk olarak Katar'da faaliyetlerini sürdüren Türk firması Zetaş Qatar W.L.L Proje Müdürü Semih Çuhadar ile görüşme gerçekleştirdi. İnşaat ve zemin etüdü alanında faaliyet gösteren firmadan Katar’da iş yapma olanaklarıyla ilgili bilgi alan KOTO heyeti, Türk inşaat firmalarının ülkede başarılı işler yaptığı bilgisini edindi.

 

KOCAELİ İŞ DÜNYASININ İHRACAT POTANSİYELİ

 

Heyet, akabinde Katar'ın en önemli ailelerinden birisi olan ve bünyesinde 100 firma barındıran Almana Group W.L.L'nin İş Geliştirme Müdür Ahmed Ossama ile bir araya gelerek yatırım ve ticaret fırsatları hakkında görüşme gerçekleştirdi. İstanbul’da ikamet ettiğini söyleten Ahmed Ossama, Kocaeli’nin ülke ekonomisine sunduğu değeri ilgiyle takip ettiğini söyleyerek, ülkesiyle ilgili bilgiler paylaştı. KOTO heyeti, Ahmed Ossama’yı Kocaeli’ye davet ederek, Kocaeli iş dünyasının ihracat potansiyeliyle ilgili detaylı sunum gerçekleştirdi.

 

DETAYLI BİLGİLENDİRME

 

Katar’ın fırsatlarını iş dünyası temsilcilerinin görüşleriyle tutmaya devam eden Kocaeli Ticaret Odası heyeti, inşaat, beton işleri ve proje alanında yatırımları bulunan Al Wataniye Concrete W.L.L'nin İdari Sorumlusu Abdülhamit Cengizhan ile bir araya geldi. Son olarak öğleden sonra Katar Türk İşadamları Derneği Başkanı Ahmet Başar ve Limak İnşaat Katar Ülke Sorumlusu Hamdi Güneş ile toplantı gerçekleştiren KOTO heyeti, ülkede iş yapmak için gerekli prosedürler hakkında detaylı bilgiler aldı. Heyet, kamu ihaleleri, özel sektör işbirlikleri ve teknoloji transferleri hakkında yapılabilecekler hakkında da görüşmeler gerçekleştirdi.

 

‘KATAR HAKKINDA KILAVUZ NİTELİĞİNDE BİLGİLER’

 

Katar İş Programı’nın çok verimli geçtiğini ifade eden Kocaeli Ticaret Odası heyeti, “Üyelerimizin Katar ile iş yapma girişimlerine katkı sağlayacak, kılavuz niteliğinde bilgiler ve iş fırsatlarıyla dönüyoruz. Üyelerimizin, Odamızın bu fırsatları üst düzeyde değerlendireceğini düşünüyor ve ümit ediyoruz” mesajını verdi. 

 Haber okunma sayısı: 646

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Körfezli gençlerin geleceği Akademi Lise ile şekillenecek

Akademi Lise’yi Kocaeli’nin tüm ilçelerine yaymak için çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi,

Sarı Kumbaralar ile 40 ton atık toplandı

Körfez Belediyesi tarafından tekstil atıklarının ekonomiye tekrar kazandırılması için ilçenin 56 farklı

Körfez’de Ramazan geceleri

Körfez’de Ramazan Gecelerinde büyükler ilahiler ile güzel bir akşam geçiriyor, çocuklar ise gösteriler ile

‘Hacivat ve Karagöz’ ile kahkahaya doydular

Körfez’de bu sene de Ramazan ayı etkinliklerinin adresi Demokrasi ve Şehitler Meydanı oldu. Hava koşulları

Körfez’de ilk meclis toplantısı

Körfez Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Şener Söğüt’ün başkanlığında gerçekleştirildi.

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI