27 Haziran 2019 Perşembe

BİZİM GAZETE

KOTO heyeti Antalya’dan verimli döndü

-koto-heyeti-antalyadan-verimli-dondu-

KOTO heyeti Antalya’dan verimli döndü
10 Eylül 2018 Pazartesi 09:47

 KOTO heyeti Antalya’dan verimli döndü 

 

 

 

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut ve beraberindeki 3. Meslek Komitesi heyeti, Antalya’ya adeta çıkarma yaptı. Heyet, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Antalya TSO Başkanı Davut Çetin ile bir araya gelirken, fuar ziyaretleri de gerçekleştirdi 

 

 

İnşaatı Tamamlayıcı Faaliyetler ve Yapı Kooperatifleri Grubu’nun yer aldığı Kocaeli Ticaret Odası 3. Meslek Komitesi’nin CM EXPO 2’nci İş Makinaları Ekipmanları Fuarı için Antalya’ya giden Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Bulut, 3. Meslek Komitesi’nden Meclis Üyeleri Faruk Bostan, Cemil Altınkaya, Komite Üyesi Mustafa Duysak ve işadamları Cemil Akyıldız, Cavit Bacaksız ile Ali Canayakın, ilde birçok görüşme gerçekleştirdi.

 

BAŞKAN BULUT: PROJELERİ HALA KIYMETİNİ KORUYOR

 

İlk olarak Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nu ziyaret eden Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut ve 3. Meslek Komitesi heyeti, geçmişte Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevini ifade eden Karaloğlu’na Kocaeli iş dünyasının selamlarını iletti. KOTO heyetini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Karaloğlu, “Kocaeli Ticaret Odamız, üyelerine sağladığı kazanımlar ve projeleriyle takdir ettiğimiz kurumların başında geliyor. Başkanımız Necmi Bulut’a ve beraberindeki ekibine çalışmalarında başarılar diliyorum. Kentimiz ekonomik hayatına üst düzey katkılar sağlayacaklarına dair inancım tam" dedi. Başkan Bulut da ziyarette yaptığı konuşmasında, Vali Karaloğlu’nun ilimize kazandırdığı değerlerin hala kıymetini koruduğunu ifade ederek, Ida çalışmaları hakkında bilgi sundu.

 

FUARDA KOCAELİLİ FİRMALAR İÇİN DIŞ PAZAR ARAYIŞI

 

KOTO heyeti akabinde, 6-9 Eylül 2018 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan CM EXPO 2’nci İş Makinaları Ekipmanları Fuarı’nı ziyaret etti. Ortadoğu ve Afrika’dan 1000’in üzerinde yabancı iş insanının katıldığı fuarda, ilimizde faaliyet gösteren iş makinesi üreticileri için ihracat arayışları gerçekleştiren KOTO heyeti, yeni pazar olanaklarıyla yakından ilgilendi. KOTO heyeti, fuarın organizatör şirketi ANFAŞ Fuarcılık Genel Müdürü Huseyin Özdamar ile de bir araya gelerek, başarılı organizasyon dolayısıyla tebriklerini iletti.

 

ANTALYA TSO’YA ZİYARET

 

KOTO heyetinin Antalya temasları, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ziyaretiyle devam etti. ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin’in ev sahipliği yaptığı görüşmeye ATSO Meclis Başkanı Süleyman Özer ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mızrap Cihangir Deniz de katıldı. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası olarak 40 bini aşkın üyeye hizmet verdiklerini ifade eden Başkan Davut Çetin, ATSO’nun 136 yıllık tarihiyle Türkiye’nin en köklü odalarından biri olduğunu söyledi. Heyete Antalya ekonomisiyle ilgili de bilgiler veren Başkan Davut Çetin, kentin turizm ve tarım ağırlıklı bir ekonomiye sahip olduğunu belirtti.

 

KOTO’NUN OKULUNA ENDÜSTRİ 4.0 AÖTLYESİ

 

CM EXPO 2’nci İş Makinaları Ekipmanları Fuarı için Antalya’da bulunduklarını ifade eden KOTO Başkanı Necmi Bulut, Oda olarak sektörel fuarların büyük bir bölümünü takip ettiklerini söyledi. Görüşmede Kocaeli ekonomisi ve KOTO çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Bulut, “Bizler de 4.0 ile ilgili çalışmalar yürütüyoruz. Geçtiğimiz günlerde bünyemizde bulunan Özel KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’ndan (MARKA) destek alarak endüstri 4.0’ın gerekliliği ve teknolojik dönüşümüne uygun olarak bir atölye kuruyoruz. Türkiye’de ilk olarak okulumuzda gerçekleşecek bu projeyle yüksek teknolojili endüstriyel otomasyon sistemlerindeki makinelerin bakımına yönelik nitelikli personeller yetiştirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu. Haber okunma sayısı: 343

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Zabıtadan kamyonlara sıkı denetim

Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, cüruf taşıyan ve yasak olmasına rağmen Kışladüzü’nde

Söğüt, “İşbirliği içerisinde çalışacağız”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Kocaeli Odalar Birliği Başkanı Kadir Durmuş ve yönetimini makamında

Mahallelerde eksiklikler gideriliyor

Körfez Belediyesi Fen İşleri ekipleri, mahallelerde ihtiyaç tespit edilen noktalarda çalışmalarını

Başkan Söğüt, mutlu anlara ortak oldu

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Körfezli gençlerin mutlu anlarına ortak oldu. Düğünlerde genç

‘Hoş Geldin Bebek’ mesafe tanımıyor

Körfez Belediyesi sosyal sorumluluk projesi olan Hoş Geldin Bebek uygulaması, devam ediyor. Ekipler yeni doğan

Başkan Söğüt, “Kültürümüz bizim en büyük zenginliğimiz”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Yarımca sahilinde Körfez Muşlular Derneği tarafından düzenlenen

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI