21 Eylül 2018 Cuma

BİZİM GAZETE

İHRACATIN YILDIZLARI BÜYÜK ÖDÜLÜ ASSAN ALÜMİNYUM’UN OLDU

-ihracatin-yildizlari-buyuk-odulu-assan-aluminyumun-oldu

İHRACATIN YILDIZLARI BÜYÜK ÖDÜLÜ ASSAN ALÜMİNYUM’UN OLDU
29 Eylül 2017 Cuma 09:13

 İHRACATIN YILDIZLARI BÜYÜK ÖDÜLÜ ASSAN ALÜMİNYUM’UN OLDU

 

Türkiye ihracatına katkıda bulunan şirketlerin Türkiye İhracatçılar Meclisi önderliğinde ödüllendirildiği "İhracatın Yıldızları-Türkiye’nin Gizli Şampiyonları" yarışmasında yılın büyük ihracat ödülü Assan Alüminyum’un oldu.

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin önderliğinde, bu yıl 17’incisi düzenlenen “İhracatın Yıldızları - Türkiye’nin Gizli Şampiyonları” yarışmasının sonuçları 27 Eylül 2017 tarihinde İstanbul Bomonti Hilton’da gerçekleşen ödül töreniyle açıklandı. Türkiye’nin önde gelen sanayi gruplarından Kibar Holding bünyesinde faaliyet gösteren yassı alüminyum sektörünün lider kuruluşu Assan Alüminyum bu seneki değerlendirme sonucunda büyük ödülün sahibi oldu. 

Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ ile DHL Express Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Boğaç Özsan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ödül törenine Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, DEİK Başkanı Nail Olpak, ihracatçı birlikleri başkanları ve iş dünyasından çok sayıda isim katıldı.

 

Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan ihracatçı firmaları teşvik etmek, ihracatın geliştirilmesini ve ülke ekonomisindeki payının artmasını teşvik etmek amacıyla düzenlenen İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nde özel değerlendirmelerle toplam 18 kategoride ödül verildi. Büyük ödülün sahibi olan Assan Alüminyum’un ödülünü Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar ve Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör aldı.

 

Alınan ödül hakkında açıklamalarda bulunan Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör, “Assan Alüminyum olarak yakın bir dönemde ulaşacağımız 100 bin ton alüminyum folyo üretim kapasitesiyle Avrupa’nın ilk üç üreticisinden biri olacağız. Toplamdaki 300 bin tonluk kapasite ile de çok önemli bir oyuncu konumundayız. Satışlarının yaklaşık yüzde 75’ini ihraç eden firmamız, her yıl birçok müşterisi tarafından yılın tedarikçisi unvanına layık görülüyor. Bizi bu noktaya taşıyan esnek ve müşteri odaklı çalışma anlayışımızdır. Güvenilirlik, esneklik ve yenilikçilik Assan Alüminyum’un temel değerleridir. Bizim tüm hedeflerimizin odağında bu değerlerimiz bulunuyor. Öte yandan 2016 yılında Turquality programına katılan ilk yassı alüminyum üreticisi olduk. Böylece uluslararası arenada küresel marka gücümüzü daha da arttırmayı hedefliyoruz.”Haber okunma sayısı: 586

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

KOSGEB Müdüründen KTO’ya Ziyaret

KOSGEB Müdüründen KTO’ya Ziyaret

ÖZTÜRK'TEN AHİLİK HAFTASI MESAJI

Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu başkanı Recep Öztürk Ahilik Haftası nedeniyebr mesaj yayınladı

Posoflular, İlimtepe’de ‘Seyran’da buluştu

Posoflular, İlimtepe’de ‘Seyran’da buluştu

Başkan Baran’dan Taş ve Özdemir’e ziyaret

Başkan Baran’dan Taş ve Özdemir’e ziyaret

Baran;Mutluluklarına ortak oldu

Baran;Mutluluklarına ortak oldu

Baran; Bizim için önemli olan gönüllere dokunmak

Bizim için önemli olan gönüllere dokunmak

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI