bizimgazete

23 Ocak 2020 Perşembe

Bizim Gazete

GÜBRETAŞ’IN LOJİSTİK KAPASİTESİNİ %35 ARTIRAN TESİSLER AÇILDI

-gubretasin-lojistik-kapasitesini-35-artiran-tesisler-acildi

GÜBRETAŞ’IN LOJİSTİK KAPASİTESİNİ %35 ARTIRAN TESİSLER AÇILDI
27 Eylül 2019 Cuma 09:50

 GÜBRETAŞ’IN LOJİSTİK KAPASİTESİNİ %35 ARTIRAN TESİSLER AÇILDI

GÜBRETAŞ, son yıllarda Ar-Ge ve bilinçli tarımı yaygınlaştırma alanında yaptığı öncü çalışmaları Türkiye’nin farklı noktalarında gerçekleştirdiği tesis yatırımlarıyla da desteklemeyi sürdürüyor.

Sektörünün ilk şirketi olarak 67 yıllık mazisine İskenderun Sarıseki’deki fabrikasıyla başlayan GÜBRETAŞ, bu ilçede yapımını yeni tamamlayıp törenle hizmete açtığı tesisler sayesinde, Türkiye genelindeki depolama kapasitesini %35 artırarak 472 bin tona yükseltti.

 

Bir yıldan kısa sürede inşası tamamlanan ve 59 milyon TL yatırımla gerçekleşen tesislerde, son teknolojiye sahip lojistik depoların yanı sıra İskenderun Bölge Müdürlüğü ve Ar-Ge çalışmalarının önemli bir sacayağı olan İskenderun Laboratuvarı da yeni yerlerine taşındı. 

Toplam 37 bin m2 alan üzerine inşa edilen tesisler bünyesinde her birinin kapasitesi 7.500 m3 olan toplam 16 depo bulunuyor. GÜBRETAŞ İskenderun Lojistik Merkezi’nin toplam depolama kapasitesi ise 120.000 tonluk bir hacme ulaştı.

 

 

Tamamlanan depolar sayesinde GÜBRETAŞ’ın depolama kapasitesi, yaklaşık yüzde 35 oranında artarak 472 bin tona yükseldi. Sektörde örnek sayılacak modern bir altyapıya sahip olan GÜBRETAŞ İskenderun Lojistik Merkezi içindeki konveyör sistemi sayesinde hem dökme yığınlama işlemi yapılarak maksimum alan kullanılacak, hem de stokların gereksiz elleçlemesinden doğabilecek etkiler azaltılacak. Ürünlerin iklimsel etkilerden korunması amaçlanan depo cephesindeki sandviç panel sistemiyle de ürünlerin kalitesi ve çiftçilerin memnuniyeti desteklenmiş olacak.

 

 

 

GENEL MÜDÜR YUMAKLI: “BU YATIRIM, HER YÖNDEN TASARRUF SAĞLAYACAK”

 

Şirkete farklı yönlerden önemli bir tasarruf da sağlayan yeni tesislerin yüksek kapasitesi sayesinde depolama ve sevkiyat planlaması gibi operasyonel faaliyetler, aynı merkezden daha verimli şekilde koordine edilebilecek. Böylece bu lokasyondan tedarik sağlanan tüm illerdeki çiftçilere daha kaliteli ve hızlı hizmet sunulması hedefleniyor.

 

 

 

İskenderun’un GÜBRTAŞ tarihinde özel ve önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çeken GÜBRETAŞ Genel Müdürü İbrahim Yumaklı, “1952’de Adnan Menderes döneminde bu bölgede sektörün ilk şirketi olarak kurulan GÜBRETAŞ, 67 yıldır İskenderun ve Türkiye topraklarına değer katıyor” dedi.

 

 

 

Şirket olarak en büyük amaçlarının, tarımdaki verimliliğin artırılması olduğunu belirten Yumaklı, “Bu gibi tesis yatırımlarımızla ve yenilikçi ürünlerimiz ile ülke tarımında verimlilik ve kaliteyi artırarak, hem en önemli paydaşımız olan çiftçilerimiz için hem de ülke ekonomisi için değer üretmeyi sürdürmekteyiz” diye konuştu.

 

 

 

Yeni tesislerin sağlayacağı avantajlara değinen Genel Müdür Yumaklı “Lojistik kapasitemizin ve imkanlarımızın hizmete açılan bu yatırımla üçte bir oranında artması sayesinde ekonomik, operasyonel kabiliyet ve zaman açısından tasarruf elde edeceğiz. Bu da ürün ve hizmetlerimizde optimum verimlilik elde etmemizi sağlayacaktır” dedi.

 

 

 

YÖNETİM KURULU BAŞKANI FAHRETTİN POYRAZ: “BİLİNÇLİ ÜRETİCİLERİN ÇOĞALMASI, BİLİNÇLİ TÜKETİCİ ANLAYIŞI KADAR ÖNEMLİ”

 

Tarım Kredi Kooperatifleri’nin en önemli şirketi olan GÜBRETAŞ’ın ürünleriyle, hizmetleriyle ve yatırımlarıyla tarım sektörüne katkılar sunmaya devam ettiğini belirten Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü ve GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Poyraz ise, “Tarımda verimliliği konuşmamız gerekiyor ve bu konuda ciddi adımlar atmamız icap ediyor. Verimliliği artırmak için bilinçli tarımın yaygınlaşması gerekiyor. Tarım sektöründe bilinçli üreticilerin çoğalması, tüm sektörler için konuştuğumuz bilinçli tüketici kadar önemli. Hatta ülke tarımı ve ekonomi açısından düşündüğümüzde, ondan önde gelir” dedi.

 

 

 

Fahrettin Poyraz, “GÜBRETAŞ da bir yandan tarımsal üretimde verimliliği artıracak ürünler üretirken, diğer yandan model üretim alanlarıyla verimliliğin nasıl elde edilebileceğini gösteren örnek çalışmalar yapıyor. Bu gibi faaliyetlerle bilinçli tarımın yaygınlaşmasına katkı sağlıyor. Ama verimi sadece ürüne bağlı düşünmeyerek, bu gibi tesis yatırımlarıyla da işletme verimliliğini yükseltiyor” diye konuştu.

 

 

 

Törende konuşan Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel ise yıllardır bölge ekonomisine katkılar sağlayan GÜBRETAŞ’ın yeni tesisinin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti. Özel, “Bölgemiz için değerli bu yatırımı destekleyecek şekilde, liman tesislerindeki kapasite verimliliği artıracak yatırımların yapılmasını da temenni ediyorum” dedi.

 

 

 

İskenderun’un Sarıseki Mahallesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Tarım Kredi Kooperatifleri (TKK) Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır, TKK Genel Müdürü ve aynı zamanda GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fahrettin Poyraz, GÜBRETAŞ ve Genel Müdürü İbrahim Yumaklı’nın yanı sıra Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı ile bölgedeki mülki protokolden yetkililer ve şirketin paydaşları katıldı.Haber okunma sayısı: 2399

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

İlimtepe yolu asfaltlandı

Büyükşehir Belediyesi, Körfez ilçesi Hacı Osman ve İlimtepe Mahalleleri arasındaki, Nihal Atsız Caddesi ve

Başkan Söğüt, “Daima iş birliği içinde olacağız”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan'ı ziyaret etti.

Körfez Şehitliği bakıma alındı

Körfez Belediyesi tarafından Asri Mezarlık içerisinde bulunan şehitlik bakıma alındı. Genel temizliği yapılan

Körfez’de yılın ilk meclisi yapıldı

Körfez Belediyesi’nde 2020 yılının ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. 14 gündem maddesinin

Başkan Söğüt, Yıldız’ı ağırladı

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, CHP’nin yeni Körfez İlçe Başkanı Bülent Yıldız ve meclis

Ölçü ve tartı aletleri beyan işlemleri başladı

Körfez Belediyesi, esnafın kullanmış olduğu ölçü ve tartı aletlerinin kontrol ve muayenesi için bildirim

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI
bizimgazete