istanbul escort

05 Haziran 2020 Cuma

bizimgazete

ÇALIŞMA HAYATINDA YENİ BİR DÜZEN OLUŞUYOR

-calisma-hayatinda-yeni-bir-duzen-olusuyor

ÇALIŞMA HAYATINDA YENİ BİR DÜZEN OLUŞUYOR
01 Mayıs 2020 Cuma 01:37

 ÇALIŞMA HAYATINDA YENİ BİR DÜZEN OLUŞUYOR

 

Orta Doğu ve Afrika bölgesinin lider finansal kuruluşu ve Katar'ın en büyük bankası Qatar National Bank (Q.P.S.C.)’ın Türkiye’deki iştiraki QNB Finansbank, 2020 yılı ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. QNB Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu, ilk çeyrek rakamlarını değerlendirirken; dünyanın artık yeni bir dönem yaşadığının da altını çizerek; “COVID-19 salgını ile birlikte 2020 yılında farklı bir dünya ile karşı karşıyayız. Salgına karşı yürütülen sağlık alanındaki çalışmaların yanısıra ekonomide yaşanan dalgalanma için de önemli bir mücadele veriliyor. Biz de QNB Finansbank olarak üzerimize düşeni yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Mart ayı başından itibaren krizden etkilenen müşterimizin yaklaşık 313 bin adet kredisinde yeniden yapılandırma, yaklaşık 336 bin adet kredisinde ise ötelemeler yaptık. Toplam yeniden yapılandırma ve öteleme miktarımız yaklaşık 11.1 milyar TL’yi buldu.” dedi.

 

  

Güzeloğlu yaptığı açıklamada; COVID-19 salgını nedeniyle QNB Finansbank olarak Ocak ayından itibaren olası senaryolar üzerinde çalışma yaptıklarını; bu çerçevede önceliği çalışan ve müşterilerin sağlığı olarak belirlediklerini aktardı. Bu konuda bir dizi önlem aldıklarını anımsatan Güzeloğlu, “Şubelere sıra ile müşteri alımı, nöbetçi şube uygulamamız ve dijital kanallarımız ile çağrı merkezine yaptığımız yatırımlarla hem müşterilerimizi hem de çalışanlarımızı korumak adına çok hızlı davrandık. Aynı süreçte özellikle kamu hastanelerinin solunum cihazı ihtiyaçlarına hızla destek olurken, salgınla ve etkileri ile mücadele için 10 milyon TL’lik yardım yaptık. Bu süreçte bankacılık sektörü olarak özellikle reel sektörü desteklemek, kurum ve bireylerin bu süreci en az zararla atlatmasına yardımcı olmak adına kredi ve kredi kartı borç ödemelerinde erteleme, KGF kredi desteği, çek ödeme desteklerini uygulamayı sürdürdük.” dedi.

 

 

 

Müşterilerinin de QNB Finansbank’ın çabalarını takdir ettiğini belirten Güzeloğlu, bankanın Net Tavsiye Skorunda bu dönemde gerçekleşen anlamlı artışın bunu teyit etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

 

 

Güzeloğlu, COVID-19 nedeniyle gerek çalışma hayatında gerekse bireysel hayatta yeni bir düzenin de oluşmaya başladığının altını çizerek, “Dijital dönüşümün bir verimlilik değil sürdürülebilirlik çabası olduğunun bu krizde tüm sektörler farkına vardı. Ayrıca bugüne kadar verimliliği sorgulanan evden çalışma, uzaktan eğitim, video konferanslar aracılığıyla yapılan toplantılar ve bunun gibi çalışma sistemlerinin aslında daha da verimli olduğu görüldü. Keza bireylerin alış veriş tercihlerinde e-ticaretin ciddi anlamda öne çıktığını görüyoruz. Bundan sonra e-ticaret her perakendeci için olmazsa olmaz olacak.” diye konuştu.Haber okunma sayısı: 3473

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

975 ton atık doğaya geri kazandırıldı

Körfez’de mevsimlik olarak gerçekleştirilen ağaç budama işlemleri sonrası toplanan atıklar kompozit öğütme

Başkan Söğüt’ten Dünya Çevre Günü Mesajı

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan

Mezarlıklarda kapsamlı çalışma

Körfez Belediyesi tarafından mezarlık alanlarının düzenlenmesi ve temizliği için başlatılan çalışmalar

KTO’DA Sigortacılar Yeni Yönetmelik İle İlgili Toplandı

KTO’DA Sigortacılar Yeni Yönetmelik İle İlgili Toplandı

Köseler ve Sipahiler Camii tamamlandı

Körfez Belediyesi tarafından yapımına başlanan Himmetli Köseler Camii ve Sipahiler Korucuköy Camii tamamlandı

Büyükşehir arabada sinema etkinliklerine devam ediyor

Kültür etkinliklerini yeni döneme uygun olarak yeniden hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, “Arabada

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI