18 Kasım 2017 Cumartesi

Bizim Gazete

Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör

-assan-aluminyum-genel-muduru-goksal-gungor

Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör 22. Dünya Alüminyum Konferansı’nda konuştu: “ÇİN, DÜNYADAKİ YASSI ALÜMİNYUM SEKTÖRÜNÜN DENGELERİNİ DEĞİŞTİRİYOR”
16 Mayıs 2017 Salı 10:27

 Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör

22. Dünya Alüminyum Konferansı’nda konuştu:

“ÇİN, DÜNYADAKİ YASSI ALÜMİNYUM SEKTÖRÜNÜN DENGELERİNİ DEĞİŞTİRİYOR”

CRU tarafından bu yıl Londra’da gerçekleştirilen ve alüminyum sektörü açısından global öneme sahip 22. Dünya Alüminyum Konferansı’na katılan Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör, Çinli yassı alüminyum üreticilerinin Avrupa ve Türkiye pazarları üzerindeki etkilerini değerlendirdi.

Metal sektörünün prestijli araştırma şirketlerinden CRU tarafından Londra’da Marriott Hotel Grosvenor Square’de 3 – 5 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen ‘22. Dünya Alüminyum Konferansı’nda (World Aluminium Conference) konuşan Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör, Avrupalı bir yassı alüminyum üreticisinin bakış açısıyla Çin’deki yassı alüminyum üretiminin sektöre etkilerini değerlendirdi. Alüminyum sektöründeki son gelişmelerin tartışıldığı, küresel öneme sahip konferansa katılan Göksal Güngör, Global Alüminyum Folyo Üreticileri İnsiyatifi’nin (Global Aluminium Foil Roller Initiative - GLAFRI) Başkan Yardımcılığı görevini de yürütüyor. 

Alüminyum sektöründe faaliyet gösteren dünyanın önde gelen şirketlerinin katılımı ile gerçekleşen konferans, Avrupa, ABD, Afrika, İskandinavya, Hindistan, Avustralya, Asya ve Orta Doğu’dan yaklaşık 200 delegeyi bir araya getirdi.

 

Güngör, Dünya Alüminyum Konferansı’nda katıldığı oturumda, Çinli yassı alüminyum üreticilerinin Avrupa ve Türkiye pazarları üzerindeki etkilerini ele aldığı konuşmasında, “Alüminyumun üstün özellikleri sayesinde sağlıklı bir talep artışı olmasına rağmen, son yıllarda düşük fiyatlar ve arz tarafında yaşanan çarpıklıklar sektörü etkilemektedir. Bunun arkasında çeşitli sebepler var ama en önemlilerinden biri Çin’deki alüminyum sektörüne devlet tarafından verilen destekler ve bunun sonucunda gerçekleşen aşırı kapasite artışlarıdır" dedi.

Güngör, şu değerlendirmelerde bulundu:

”Ekonomik gerçeklere bakılmadan yapılan bu kapasite artışları Çinli üreticileri yine devlet destekleri ile mallarını ihraç pazarlarında dampingli fiyatlarla satmaya itmektedir. Buna karşı diğer ülkelerin tek yapabilecekleri, dış ticaret savunma araçlarını devreye sokmaktır. Dünya genelindeki antidamping önlemlerinin yüzde 80’i Çin’e karşı alınmıştır.“

 

Konuşmasında Assan Alüminyum’un yatırımlarından ve uluslararası pazarlara yönelik stratejilerinden de bahseden Güngör, Çin’deki üreticilerle ve pazardaki etkileri ile nasıl rekabet edilebileceğine dair görüşlerini paylaştı: “Assan Alüminyum’un rekabet stratejisi müşterisini anlamak ve güvenirliği, esnekliği ve yenilikçiliği ile fark yaratmak üzerine kurulmuştur. Böylece haksız rekabete karşı bile, müşterilerimiz ile kurduğumuz uzun yıllara dayalı iş ortaklıklarımız sayesinde avantaj elde edebiliyoruz.”Haber okunma sayısı: 1054

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Atatürk, saygı ve özlemle anıldı

Atatürk, saygı ve özlemle anıldı

Rahmet ve minnetle anıyoruz

10 KASIM 2017 ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ

Baran; Saygıyla anıyoruz

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran; Saygıyla anıyoruz

Körfez’de kasım ayı meclisi gerçekleştirildi

Körfez’de kasım ayı meclisi gerçekleştirildi

Körfez’de ekipler yağ denetiminde

Körfez’de ekipler yağ denetiminde

Körfez’de kuşların yuvası çocuklardan

Körfez’de kuşların yuvası çocuklardan

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI
Körfez belediye