11 Temmuz 2020 Cumartesi

bizimgazete

Özel öğrencilerin becerilerini arttıran atölyeler

ozel-ogrencilerin-becerilerini-arttiran-atolyeler

Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi el sanatları ve seramik atölyeleriyle özel öğrencilerin el becerilerini geliştiriyor.
02 Mart 2020 Pazartesi 08:26

 

 

 

Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi el sanatları ve seramik atölyeleriyle özel öğrencilerin el becerilerini geliştiriyor.

  

 

Özel öğrencilerin becerilerini arttıran atölyeler

 

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi bağımsız yaşam derslerinin yanı sıra el sanatları ve seramik atölyeleriyle özel öğrencilerin el becerilerini geliştiriyor. El sanatları ve Seramik atölyelerinde 107 öğrenci eğitim alıyor.

 

 

 

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 17- 35 yaş aralığında bulunan, eğitilebilir ya da öğretilebilir durumda olan, hafif ve orta düzeyde zihinsel engelli bireylere yönelik hayata geçirdiği Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi, engellilerin sosyal ve kültürel etkinliklere katılımını sağlıyor. Özel öğrencilere bağımsız yaşam dersleri veren Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi, el sanatları ve seramik atölyeleriyle özel öğrencilerin el becerilerini geliştiriyor.

 

 

 

EL BECERİLERİ KAZANDIRILIYOR

 

Seramik eğitmeni Sultan Melek Kabaca ve El sanatları eğitmeni Şebnem Acar’ın verdiği derslerde özel öğrencilere malzemeyi yoğurma, şekil verme, seramik fırını kullanma, malzemeyi boyama ve cilalama eğitimleri veriliyor. Çocuklar toprağa temas ederek negatif enerjilerini atıp, el becerilerini ve kaba motor becerilerini geliştiriyor.

 

 

 

KENDİLERİNE GÜVENİ ARTIYOR

 

Seramik eğitmeni Sultan Melek Kabaca, “Atölyemizde seramik ham çamurumuzla şekillendirme, dekor, boyama, sırlama, yaparak fırında pişirim ile son haliyle seramik ürünler yapıyoruz. Ayrıca öğrencilerimize seramik kalıplarında döküm yaparak değişik modellerde üretim yapmayı da öğretiyoruz. Değişik modeller ile seramik ürünler yapan öğrencilerimiz kendine güven duyan, mutlu olan, yaratıcılığını geliştiren, üreten, arkadaşlarıyla grup çalışmalarında uyumlu çalışan öğrenciler oluyor” ifadesini kullandı.

 

 

 

TEMEL BİLGİ VE BECERİ KAZANIYORLAR

 

El sanatları atölyesinde verdiği eğitimlerle ve grup çalışmaları ile ortak öğrenme algısını oluşturduklarını ifade eden El sanatları eğitmeni Şebnem Acar; “Ayrıca zihinsel, davranışsal becerileri gelişmekte ve ortaya koydukları ürünlerle öz güvenleri artmaktadır. Öğrenciler her iki atölyede yapılan çalışmalarla bağımsız bir birey olarak toplumda var olma ve kendilerini ifade edebilme becerileri kazanmaktadır. El sanatları programımızda amaçladığımız kurumumuzdaki engelli bireylere el sanatları ile ilgili temel bilgi ve becerileri kazandırmaktadır” dedi.Haber okunma sayısı: 9572

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

NAZENDE HİZMETE BAŞLADI

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanı ile meclis üyelerini

Yeni pazar yeri için kuralar çekildi

bölgesindeki pazar alanındaki tezgah yerleri için kura çekimi gerçekleştirildi. Başkan Söğüt, “Çok güzel

Başkan Söğüt´ten YKS Mesajı

Başkan Söğüt´ten YKS Mesajı

Büyükşehir’den YKS’ye gireceklere ücretsiz ulaşım

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 27 - 28 Haziran günleri YKS sınavına girecek görevli, öğrenciler ve aileleri

Hiçbir işçimizin hak kaybı olmayacak

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, ‘Kısa Çalışma Ödeneği’ ile ilgili yaşanan süreçle ilgili

Körfez’de KHK’lı işçilere 2 milyon lira ödeme

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, KHK ile kadroya geçen işçilere verdiği sözü tuttu. Yasal engeller

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI