20 Mayıs 2019 Pazartesi

BİZİM GAZETE

‘’Kocaeli’ye son 15 yılda 2.1 milyar TL eğitim yatırımı yapıldı’’

kocaeliye-son-15-yilda-21-milyar-tl-egitim-yatirimi-yapildi

Başkan Karaosmanoğlu, “Deneyerek Öğreniyorum” projesi kapsamında yapımını gerçekleştirdiği Kimya, Fizik ve Biyoloji Laboratuvarlarının açılışlarını gerçekleştirmeye devam ediyor.
31 Mayıs 2018 Perşembe 11:40

 Başkan Karaosmanoğlu, “Deneyerek Öğreniyorum” projesi kapsamında yapımını gerçekleştirdiği Kimya, Fizik ve Biyoloji Laboratuvarlarının açılışlarını gerçekleştirmeye devam ediyor.

 

 

 

‘’Kocaeli’ye son 15 yılda 2.1 milyar TL eğitim yatırımı yapıldı’’ 

 

 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, eğitime olan katkılarını aralıksız bir şeklide sürdürürken, diğer bir taraftan da Büyükşehir Belediyesi’nin “Deneyerek Öğreniyorum” projesi kapsamında yapımını gerçekleştirdiği Kimya, Fizik ve Biyoloji Laboratuvarlarının açılışlarını gerçekleştiriyor. Gençlerle buluşan ve öğrencilerin heyecanına ortak olan Karaosmanoğlu, İzmit Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Öğretmen Ergin Komut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Muallim Naci Anadolu Lisesi’ndeki laboratuvarların açılışını yaptı.

 

 

 

“GELECEKTEKİ SÖZ SAHİBİ BİZİM GENÇLERİMİZ OLACAK”

 

Okul Müdürleri Fikri Karaman, İsmail Baki ve Ergin Aktop’dan eğitim çalışmalarının son durumu hakkında bilgi alan Karaosmanoğlu, “Gençler geleceğimiz ve istikbalimizdir. Gençler olmazsa hayatın tadı olmaz, geleceğimiz karanlık olur. Bundan dolayıdır ki ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. Elbette günümüzün imkânları geçmişte yoktu. Çok şükür son 16 yılda Türkiye çok önemli bir mesafe kat etti. Tabi dünya ve ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bizler ve özellikle gençlerimiz de görüyor. Batı zihniyetini, kalkınan ve gelişen, bilime dayalı bir eğitim alan gençlerin gücü korkutuyor. İnanıyorum ki özgüveniniz yüksek olacak. Geleceğin iş insanı, mühendisi, mimarı, teknisyeni velhasıl bu ülkenin hayırlı evlatları olacak. Bilişim çağının gelecekteki söz sahibi bizim gençlerimiz olacak” şeklinde konuştu.

 

 

 

“DOKSANI GEÇKİN OKULUMUZA FEN LABORATUVARLARI YAPTIK”

 

“İnanırsanız başaramayacağınız hiçbir şey yoktur” diyerek ziyaretlerde konuşmalarını sürdüren Başkan Karaosmanoğlu, “Bir öğretmen olarak bu tür laboratuvarların eksik olduğunu gördük. Sonra talepler fazlalaşmaya başlayınca İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte bu projemizi hayata geçirdik. Elbette bu yatırımlar ve projeler ülkenin imkânları ile doğru orantılıdır. Bugüne gelmemizde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimiz çok büyük emekleri oldu. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Gençlere ve eğitime önem veren Cumhurbaşkanımız özellikle bu tür projelerin yapılması için talimatlar veriyor. Bizlerde bu hedef doğrultusunda adımlarımızı atıyoruz. Sevgili gençler, sizlerden bir ricam da hayatta karamsar olmayın. Her daim geleceğe umutla bakan ve büyük hayallerini gerçekleştirenler olun. Büyükşehir Belediyesi olarak en güzel hizmetlerimizin tepesine gençlik ve eğitim projelerimizi koyuyorum. Çünkü gençlik gelecektir. Gençlerimizin en güzel şekilde yetişmesi için bugüne kadar doksanı geçkin okulumuza fen laboratuvarları yaptık” ifadelerini sarf etti.

 

 

 

“ÜLKEMİZİN GELECEĞİNE BÜYÜK KATKI VERECEK”

 

Derslere konuk olan, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan laboratuvarları gezen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Gençlerimiz, öğretmenlerimizle birlikte kendilerini iyi yetiştirecekler. Hayata iyi hazırlanmanız çok önemlidir. Bu ülke bizim ve bu güzel insanları çok seviyorum ancak gençleri daha çok seviyoruz. Onun için eğitime katkı vermeye eğitime desteğe devam diyoruz” açıklamalarını yaptı. Geçmişin karanlık dönemlerinde yerel yönetimlerin bu tür hizmetleri bırakın yapmayı çalışanının maaşını vermekte zorlandığını kimi zamanda veremediğini dile getiren Karaosmanoğlu, “Artık güçlü bir Türkiye var. Gücümüzü sizden ve geleceğe vuracağınız damgadan alıyoruz. Bugün namerde muhtaç değiliz. Ülkemizde refah seviyesinin yükselmesi batı zihniyetini rahatsız ettiğini en çok gençlerimiz iyi biliyor. Devletimizin kalkınmış olması ile artık dünyanın farklı noktalara ulaşan yapısıyla dikkat çekiyor. İşte okullarımıza açtığımız bu laboratuvarlar ülkemizin geleceğine büyük katkı verecek” şeklinde konuştu.

 

 

 

“GENÇLERLE BAŞBAŞA” KİTABINI ÖNERDİ

 

Türkiye’nin dünyada mazlumların sesi olduğunu da dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, genç nüfusun sağlıklı, bilgili, ahlaklı ve donanımlı yetiştirilmesinin öneminde vurgu yaparak “Gençler unutmayın, en büyük güç bilgidir. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak bizim en büyük hedefimizdir. Bu yoldan dönmeyeceğiz ve bu hedef için çok çalışacağız. Bunun için Kocaeli’ye son 15 yılda 2.1 milyar TL eğitim yatırımı yapıldı. Fatih Projesi ile eğitimde teknolojiden üst düzeyde yararlanmaya başladık. Daha çok derslik daha kaliteli eğitim için başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, hükümetimiz ve bakanlarımız çok büyük gayretleri oldu” diye konuştu. Ali Fuat Başgil’in “Gençlerle Başbaşa” kitabını gençlere öneren Başkan Karaosmanoğlu, çalışmanın ve üretiminin öneminde değindi. Türkiye’nin en genç milletvekili adayı Elif Nur Bayram da açılışlarda ve öğrencilerle olan buluşmalarda hazır olurken, Kocaeli’de hiçbir okulun fen laboratuvarından mahrum kalmayacağını da ifade etti.Haber okunma sayısı: 1186

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Körfezli gençlerin geleceği Akademi Lise ile şekillenecek

Akademi Lise’yi Kocaeli’nin tüm ilçelerine yaymak için çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi,

Sarı Kumbaralar ile 40 ton atık toplandı

Körfez Belediyesi tarafından tekstil atıklarının ekonomiye tekrar kazandırılması için ilçenin 56 farklı

Körfez’de Ramazan geceleri

Körfez’de Ramazan Gecelerinde büyükler ilahiler ile güzel bir akşam geçiriyor, çocuklar ise gösteriler ile

‘Hacivat ve Karagöz’ ile kahkahaya doydular

Körfez’de bu sene de Ramazan ayı etkinliklerinin adresi Demokrasi ve Şehitler Meydanı oldu. Hava koşulları

Körfez’de ilk meclis toplantısı

Körfez Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Şener Söğüt’ün başkanlığında gerçekleştirildi.

ÇOK OKUNANLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI