11 Temmuz 2020 Cumartesi

bizimgazete

KO-MEK, ruhun da gıdası

ko-mek-ruhun-da-gidasi

Müzik branşları düzenlenen mini konserle vatandaşlara tanıtıldı
21 Eylül 2019 Cumartesi 09:27

 

Müzik branşları düzenlenen mini konserle vatandaşlara tanıtıldı

 

KO-MEK, ruhun da gıdası 

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, mesleki eğitimleriyle ülkenin istihdam hamlesine destek verirken, sanat kurslarıyla da kentin kültürel ve sanatsal gelişimine katkı sunuyor. KO-MEK’in sanat branşlarında eğitim alan vatandaşlar, yeteneklerini geliştirmenin ayrıcalığını yaşıyor. Sanat branşları aynı zamanda kentin adeta rehabilitasyon merkezi görevini görüyor.

 

 

 

MÜZİK BRANŞLARI TANITILDI

 

Bilindiği gibi, KO-MEK’te yeni eğitim dönemi, 16 Eylül Pazartesi günü başladı. Halk Üniversitesi, yeni eğitim döneminde 12 ilçede ve 42 kurs merkezinde toplam 334 branşı ile hizmet verecek. Meslek branşları ile istihdama katkı sunacak olan KO-MEK, sanat branşlarıyla da vatandaşlara eğitim verecek.

 

KO-MEK önemli sacayaklarından biri olan müzik branşlarını, düzenlediği saha çalışması ile tanıttı. Yoğun ilgi gören saha çalışmasında, müzik branşı usta öğreticileri vatandaşlar için müzik dinletisi gerçekleştirdi.

 

 

 

41 BURDA AVM EV SAHİPLİĞİNDE

 

41 Burda AVM’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen müzik branşları tanıtımında, usta öğreticiler, vatandaşlar için mini bir konser verdi. Konserde usta öğreticiler hem enstrümanlarını çaldı hem de birbirinden güzel türkü ve şarkıları vatandaşlar için seslendirdi. Verilen eğitimin kalitesinin gözler önüne serildiği müzik dinletisi vatandaşlara keyifli anlar yaşattı. Çok sayıda vatandaş şarkılara eşlik ederken, cep telefonlarıyla konseri kayıt etmeyi ve fotoğraf çekmeyi ihmal etmedi.

 

 

 

KİOSK BİLGİSAYAR İŞ BAŞINDA

 

Alana kurulan kiosk bilgisayar ise KO-MEK kurslarına kayıt olmak isteyen vatandaşlara yardımcı oldu. Vatandaşlar, kiosk bilgisayar aracılığıyla KO-MEK kurslarına online başvurularını gerçekleştirme fırsatı buldu.

 

 

 

ARALIKSIZ SANAT EĞİTİMİ

 

KO-MEK kurulduğu günden bu yana sanat eğitimlerini aralıksız sürdürdü. Müzik ve gösteri sanatları branşlarından bugüne kadar 27 bin 317 vatandaş ücretsiz eğitim aldı. Söz konusu branşlar özellikle emekli vatandaşların ilgisiyle dolup taştı. Sanat branşlarının verildiği kurs merkezleri aynı zamanda vatandaşlar için rehabilitasyon merkezi görevi gördü.

 

 

 

DOKTORLAR REÇETEYE KO-MEK’İ YAZDI

 

Doktorların hastalarına KO-MEK’i tavsiye ettiği ortaya çıktı. 72 yaşındaki Parkinson hastası Özden Ateş, doktorundan aldığı tavsiye ile KO-MEK Resim branşına kayıt yaptırdı. Kurslara aksatmadan gelen Özden Hanım kısa süre içinde ellerindeki titremelerin azaldığını gördü. Özden hanım yaşadığı bu mutluluğu “KO-MEK sayesinde sosyal bir ortam içinde ücretsiz eğitim alıyoruz. Benim hastalığım için de burası çok önemli. KO-MEK sayesinde çok mutluyum” sözleriyle dile getirdi.

 

 

 

EN SANATKAR KURSİYER

 

KO-MEK’in “En Sanatkar” kursiyeri olan Eta Taşkent ise KO-MEK el sanatları branşında aldığı eğitimle birbirinden güzel sanat eserleri ortaya çıkarttı. Bu eserlerle evini yeniden dekore eden Taşkent kaybettiği eşinin acısını

 

KO-MEK’le hafifletti.

 

 

 

SANAT EĞİTİMLERİ DEVAM EDECEK

 

KO-MEK yeni eğitim döneminde geçen yıllarda olduğu gibi yine sanat ve müzik eğitimleri vermeye devam edecek. Keman, ney, gitar ve bağlama başta olmak üzere, resim ve sahne sanatları eğitimleri bu yıl devam edecek.

Haberin etiketleri:

KO-MEK, ruhun da gıdası


Haber okunma sayısı: 2222

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

NAZENDE HİZMETE BAŞLADI

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanı ile meclis üyelerini

Yeni pazar yeri için kuralar çekildi

bölgesindeki pazar alanındaki tezgah yerleri için kura çekimi gerçekleştirildi. Başkan Söğüt, “Çok güzel

Başkan Söğüt´ten YKS Mesajı

Başkan Söğüt´ten YKS Mesajı

Büyükşehir’den YKS’ye gireceklere ücretsiz ulaşım

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 27 - 28 Haziran günleri YKS sınavına girecek görevli, öğrenciler ve aileleri

Hiçbir işçimizin hak kaybı olmayacak

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, ‘Kısa Çalışma Ödeneği’ ile ilgili yaşanan süreçle ilgili

Körfez’de KHK’lı işçilere 2 milyon lira ödeme

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, KHK ile kadroya geçen işçilere verdiği sözü tuttu. Yasal engeller

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI