20 Eylül 2018 Perşembe

Bizim Gazete

Kaya SRC hakkında bilgi verdi

kaya-src-hakkinda-bilgi-verdi

Körfez İlçe de uzun yıllardır faaliyet gösteren Özel Kumlu Eğitim Kurumları yetkili Müdürü Turgut Metin KAYA, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 4 günlük eğitim seminerinden sonra, 2018 yılında başlayacak olan eğitimlerle ilgili değişiklikler hakkında şu bilgileri verdi.
08 Aralık 2017 Cuma 12:13

 Körfez İlçe de uzun yıllardır faaliyet gösteren Özel Kumlu Eğitim Kurumları yetkili Müdürü Turgut Metin KAYA, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 4 günlük eğitim seminerinden sonra, 2018 yılında başlayacak olan eğitimlerle ilgili değişiklikler hakkında şu bilgileri verdi;

“SRC Yük ve Yolcu Taşımacılığı belgeleri almak isteyen ticari araç sürücüleri, girmiş oldukları teorik sınav sonunda başarılı olanlar, 2018 yılından itibaren uygulama sınavına da girecekler. Bu nedenle 2017 yılı Aralık ayı sonuna kadar kayıt olan kursiyerler ise sadece teorik sınava girerek SRC yük ya da yolcu taşımacılığı belgelerini alabilirler. Yurt genelinde binlerce insanı ilgilendiren bu değişiklik nedeni ile SRC belgesi almak isteyen kursiyerlerin bir an önce kayıt yaptırarak bu fırsatı değerlendirmesini istiyoruz.

Ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan Sürücü Kursu, İş Makinesi Operatörlük Belgesi Kursları ve SRC Belgesi Kursları Eğitim ücretlerinde Aralık 2017 tarihinden itibaren artış olacaktır. Kişilerin, eğitim ücretleri artışından önce ihtiyacı olan belgeler için kurslara kayıt yaptırmalarını tavsiye etmekteyiz.

Valilikler kurs ücretlerini belirledi. Sürücü Kursu, İş Makineleri ve SRC kurslarıyla ilgili daha öncede gazetenizde yazdığımız gibi 2017-2018 dönemi kurs ücretleri Valilik komisyonu tarafından belirlendi. Buna göre kurs ücretlerinde %15- %20 gibi artış ve devlet harçlarındaki artışlar kurslara tebliğ edilerek 2018 yılında uygulamaya başlanacaktır. 

Vatandaşlarımızın Aralık ayını değerlendirerek fiyat ve yönetmelik değişikliklerinden zarar görmemesi için bir an önce kayıt yaptırmasında fayda vardır. 

 

Haberin etiketleri:

Kaya SRC hakkında bilgi verdi


Haber okunma sayısı: 833

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

KOSGEB Müdüründen KTO’ya Ziyaret

KOSGEB Müdüründen KTO’ya Ziyaret

ÖZTÜRK'TEN AHİLİK HAFTASI MESAJI

Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu başkanı Recep Öztürk Ahilik Haftası nedeniyebr mesaj yayınladı

Posoflular, İlimtepe’de ‘Seyran’da buluştu

Posoflular, İlimtepe’de ‘Seyran’da buluştu

Başkan Baran’dan Taş ve Özdemir’e ziyaret

Başkan Baran’dan Taş ve Özdemir’e ziyaret

Baran;Mutluluklarına ortak oldu

Baran;Mutluluklarına ortak oldu

Baran; Bizim için önemli olan gönüllere dokunmak

Bizim için önemli olan gönüllere dokunmak

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI