19 Mayıs 2019 Pazar

BİZİM GAZETE

Karikatür Okulu’nda yetenek sınavı yapıldı

karikatur-okulunda-yetenek-sinavi-yapildi

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Karikatür Okulu’nda yetenek sınavı yapıldı
08 Ekim 2018 Pazartesi 09:39

 Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Karikatür Okulu’nda yetenek sınavı yapıldı

 

 

 

Karikatür Okulu’nda yetenek sınavı yapıldı 

 

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Karikatür Okulu’nda yeni dönem başlıyor. 125 kişinin başvuru yaptığı Karikatür Okulu’nda yetenek sınavı yapıldı.  Seka Kültür alanında bulunan Geleneksel Türk Süsleme Sanatları evinde gerçekleştirilen yetenek sınavında başarılı olan 25 kişi, 13 Ekim Cumartesi günü derslere başlayacak. Geçtiğimiz yıldan da 25 kişinin eğitim aldığı Karikatür Okulunda 50 kursiyer eğitim alacak. 125 kişinin 4 grup halinde katıldığı Karikatür Okulu Yetenek Sınavında, öğrenciler yeteneklerini sergiledi.

 

 

 

SONUÇLAR AÇIKLANDI

 

12-23 yaş arasındaki karikatüre meraklı herkesin başvuru yapabildiği Karikatür Okulu yetenek sınavında başarılı olanlar http://www.kocaelicartoon.com/kayit adresinden sınav sonucunu öğrenebilecek. 4 oturumda gerçekleştirilen yetenek sınavında kursiyerler 30 dakika süren sınavla yeteneklerini sergiledi.

 

 

 

BAŞKA YERDE YOK

 

İki yıldır Kocaeli’de Karikatür Okulu’nda eğitim verildiğini belirten karikatürist Ahmet Altay, Kocaeli’de karikatüre olan ilgiden bir çizer olarak memnun olduğunu ifade etti. İyi bir karikatürün çok iyi bir kurgu, espri, iyi bir metin ve iyi çizgiyle oluştuğunu karikatür okulunda da tüm bu aşamaların eğitiminin verildiğini söyleyen Altay, dünyada Kocaeli’de faaliyet gösteren Karikatür Okulu gibi bir okulun olmadığını belirtti. “Kocaelililer bu konuda çok şanslı” diyen Altay, ülke genelinde karikatür kurslarının bulunduğunu fakat bu yapıda bir okulun mevcut olmadığının altını çizdi.

 

 

 

KARİKATÜRİST AHMET ALTAY EĞİTİM VERİYOR

 

Ücretsiz olarak karikatür eğitimi alacak kursiyerler yetenek sınavı sonunda Karikatür Okulu’na girmeye hak kazanıyor. Öğrenciler, 04 Mayısa kadar sürecek eğitimlerle karikatür sanatına olan yeteneklerini geliştirecek iyi birer karikatürist olma yolunda adım atmış olacaklar. Karikatüre olan merakı artırmak, bu sanata ilgi duyan gençlerin kendisini çizgileriyle ifade etmesine olanak sağlamak amacıyla kurulan Karikatür Okulunda ünlü karikatürist Ahmet Altay tarafından dersler veriliyor. Geleceğin karikatüristlerinin ilimizden yetişmesi için açılan Karikatür Okulunda karikatür sanatının incelikleri gençlerle paylaşılacak. Kursiyerler Seka Kültür Alanı Geleneksel Türk Süsleme Sanatları Merkezi’nde eğitim alacaklar.

 

 

 

EĞİTİMLER 30 HAFTA SÜRECEK

 

Karikatür Okulu’na giriş, karikatür sanatına giriş, karikatür çizim teknikleri ve sosyal medyada karikatür konu başlıklarının işlendiği eğitimlerde, karikatüre merakı olan yetenekli gençler karikatüre dair tüm incelikleri öğreniyor. 30 hafta süren eğitimler sonucunda birbirinden çarpıcı karikatürlere imza atan öğrenciler karikatür sanatına ilişkin tüm incelikleri öğreniyorlar.

 

 

 

SINAVI KAZANANLAR

 

Sınavı kazanan kişiler şu şekilde; Nisa Gülsüyu, Emirhan Türkkölesi, Sude Acar, Kadir Akkuş, Ayşe Bengisu Sarı, Demir Tanrıkulu, Ali Mertcan Kuk, Zümre Başköy, Abdullah Nusret Kor, Deniz Yolcu, Beyza Doğan, Yağız İkiz, Elvin Köseoğlu, Eren Esirci, Defne Demirsoy, Rabia Bilge Karagöz, Elif Doğan, Nurullah Esat Biçer, Feyza Nef Altınışık, Seda Aygün, Doruk Saatçioğlu, İsmail Paşaoğlu, Ceren Manay, Rümeysa İşmarcı, İklim Bingöl.

 

 

 

Yedek isimler ise ; Elif Eylül Erdoğan, Semih Çoban, Elif Nisa Yavaş, Gizemnur İrtemek, Zeki Gençer.Haber okunma sayısı: 881

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Körfezli gençlerin geleceği Akademi Lise ile şekillenecek

Akademi Lise’yi Kocaeli’nin tüm ilçelerine yaymak için çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi,

Sarı Kumbaralar ile 40 ton atık toplandı

Körfez Belediyesi tarafından tekstil atıklarının ekonomiye tekrar kazandırılması için ilçenin 56 farklı

Körfez’de Ramazan geceleri

Körfez’de Ramazan Gecelerinde büyükler ilahiler ile güzel bir akşam geçiriyor, çocuklar ise gösteriler ile

‘Hacivat ve Karagöz’ ile kahkahaya doydular

Körfez’de bu sene de Ramazan ayı etkinliklerinin adresi Demokrasi ve Şehitler Meydanı oldu. Hava koşulları

Körfez’de ilk meclis toplantısı

Körfez Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Şener Söğüt’ün başkanlığında gerçekleştirildi.

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI