21 Mayıs 2019 Salı

BİZİM GAZETE

Başkan Karaosmanoğlu, Fen laboratuvarlarını tek tek açıyor

baskan-karaosmanoglu-fen-laboratuvarlarini-tek-tek-aciyor

Başkan Karaosmanoğlu, öğrencilerin gözlem yapma, düşünme, fikir üretme ve yorum yapma gibi yeteneklerinin gelişmesine katkı sağlayacak fen, fizik, kimya, biyoloji
04 Haziran 2018 Pazartesi 16:10

 Başkan Karaosmanoğlu, öğrencilerin gözlem yapma, düşünme, fikir üretme ve yorum yapma gibi yeteneklerinin gelişmesine katkı sağlayacak fen, fizik, kimya, biyoloji laboratuvarlarının açılışlarını Dilovası ve Körfez ilçeleriyle devam etti.

 

 

 

Başkan Karaosmanoğlu, Fen laboratuvarlarını tek tek açıyor 

 

 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Deneyerek Öğreniyorum” Projesi kapsamında Kocaeli genelinde ihtiyacı olan okullara kazandırdığı fen, fizik, kimya, biyoloji laboratuvarlarının açılışlarını Dilovası ve Körfez ilçeleriyle devam etti. Körfez Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Hereke Nuh Çimento Mesleki ve Teknik Lisesi ile Dilovası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde laboratuvarların açılışlarını gerçekleştiren Karaosmanoğlu’na, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar ve Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran da eşlik etti. Milli Eğitim camiasının çok memnun kaldığı ve gençlerin eğitimine büyük katkı sunacak laboratuvarların açılışında konuşan Karaosmanoğlu, “İyi yetişmiş, bilgiyle donanmış, teknolojiye hâkim, tarih bilincine sahip, geleceğe olan inancı sağlam bir nesil için çalışıyoruz. Daha çok okuyan, daha çok düşünen, daha çok üreten bir toplum arzusundayız” dedi.

 

 

 

“GELECEĞİN BİLİM İNSANLARI ÇIKACAK”

 

Açılış törenlerinde gençlerle yakından ilgilenen ve laboratuvarlardaki eğitimlere konuk olan Karaosmanoğlu, açılışlarda ve konferans salonlarında yaptığı konuşmalarda, Türkiye olarak pırıl pırıl gençlere sahip olduklarını ifade etti. Bu gençlik, bizi geleceğin aydınlık günlerine taşıyacak vurgusu yapan Karaosmanoğlu, “Bu gençlik büyük Türkiye’nin büyük insanları olacak inşallah.

 

Biz inanıyoruz ki, sizin içinizden geleceğin liderleri, geleceğin bilim insanları çıkacak. Büyükşehir Belediyesi olarak çocuklarımız ve gençlerimiz üzerinde sorumluluk aldık. Ödüllü projemiz Kılavuz Gençlik ile birlikte bugüne kadar geldiğimiz noktadan çok daha hızlı adımlarla, hedefe doğru ilerlediğimizi bilmenizi isterim. Bilgi Evlerimiz, Kocaeli Bilim Merkezimiz, Akademi Lise ve Akademi Üniversite programımızla gençlerimizin eğitimin yanında kültürel, sanatsal ve sosyal gelişimleri adına ne gerekiyorsa neye ihtiyaçları varsa onu projelendirip ve uygulamaya gayret ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

“HAYATA KATILIM SÜRECİNİN İLK ADIMI “

 

Faydalı gençlik aktiviteleri düzenlediklerini de ifade eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kıymetli öğretmenlerimizin enerjilerini yürekten hissediyoruz. Kökü mazide, gözü atide bir gençlik yetiştirdiğinizi görmenin heyecan ve mutluluğu içerisinde olduğumu bilmenizi istiyorum. Sizler böyle güzel birliklere el verdikçe gelecekten umudumuz artıyor. Unutamayın ki; Gençlik; hazırlık dönemi demektir. Gençlik, hayata katılım sürecinin ilk adımı demektir. Donanımı ikmal etme zamanı demektir. İşte bu ikmalde siz velilerimize de öğretmenlerimize de büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Gençlerimiz yarının müreffeh ve güçlü yeni Türkiye’sinin dinamik gücü olacaklar. Büyük düşünmelerini istiyorum. Gençliğin ilim, irfan, hikmet, ahlâk, erdem ve adalet gibi büyük kıymetlerle yoğrulması en büyük temennimizdir. Bütün bu halis duygularla gençlerimize, ilkokuldan üniversite çağına, hatta doktora dönemine kadar destekleyici program ve projeler üretmeye gayret ettik, ediyoruz.

 

 

 

“AÇTIĞIMIZ BU LABORATUVARLARIN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

 

İnsanı, zamanı ve mekânı yakalayan, geleceğin sahibi, çağını kuran bir gençlik hedefliyoruz diyen Karaosmanoğlu, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “Bilgi evlerimizdeki eğitimlerle ahlâklı, bilgili ve başarıyı hedefleyen bir gençliğin haritasını oluşturuyoruz. Kocaeli Bilim Merkezi’miz ile bilgiyi ve teknolojiyi kendi üreten, dünya devleriyle yarışan güçlü firmalar bizden çıksın, çocuklarımız geleceğin bilim insanları olsun istiyoruz. Spor Okullarımızda en az bir spor dalıyla ilgilenmenizi sağlıyor, sağlıklı, çevik, kuvvetli ve doğru düşünebilen bir gençlik arzuluyoruz. Akademik destek ve teşvik programları düzenliyoruz. Akademi Lise ile gerek eğitimlerinde, gerek meslek seçimlerinde, gerekse de ahlaki gelişimlerinde, her türlü desteği sunmaya çalışıyoruz. Akademi Üniversite ile siyasetten hukuka medeniyetten medyaya birçok alanda gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerle doğru rotayı bulmalarına yardımcı oluyoruz. Gençlik kampları kuruyoruz. Öğrenmeye açık, disiplinli, sadık, çalışkan ve üretken bireyler olmalarının önünü açıyoruz.  Üniversitemizde okuyan yabancı öğrencilerimize de destek sunuyoruz. Açtığımız bu laboratuvarların hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”Haber okunma sayısı: 1733

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Körfezli gençlerin geleceği Akademi Lise ile şekillenecek

Akademi Lise’yi Kocaeli’nin tüm ilçelerine yaymak için çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi,

Sarı Kumbaralar ile 40 ton atık toplandı

Körfez Belediyesi tarafından tekstil atıklarının ekonomiye tekrar kazandırılması için ilçenin 56 farklı

Körfez’de Ramazan geceleri

Körfez’de Ramazan Gecelerinde büyükler ilahiler ile güzel bir akşam geçiriyor, çocuklar ise gösteriler ile

‘Hacivat ve Karagöz’ ile kahkahaya doydular

Körfez’de bu sene de Ramazan ayı etkinliklerinin adresi Demokrasi ve Şehitler Meydanı oldu. Hava koşulları

Körfez’de ilk meclis toplantısı

Körfez Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Şener Söğüt’ün başkanlığında gerçekleştirildi.

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI