12 Aralık 2017 Salı

Bizim Gazete

YAVRUKURTLAR JOTA-JOTİ ŞENLİĞİNDE

-yavrukurtlar-jota-joti-senliginde

YAVRUKURTLAR JOTA-JOTİ ŞENLİĞİNDE
24 Ekim 2017 Salı 12:16

 YAVRUKURTLAR JOTA-JOTİ ŞENLİĞİNDE

Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü Yavrukurt İzcileri 22 Ekim 2017 Pazar günü Kocaeli İzcilik İl Temsilciliği tarafından Sekapark’ta düzenlenen “JOTA&JOTİ Şenliği”ne katıldılar.

Her yıl ekim ayında dünyanın dört bir yanından binlerce izcinin telsiz ve internet ağları aracılığı ile buluşarak çeşitli yarışma ve oyunlar oynadığı “Jota&Joti Şenliği” İzmit Sekapark’ta gerçekleştirildi. Kocaeli genelinden izci ve liderlerin katıldığı şenliğe Lider İzcilik’ten izci lideri Cebrail Keleş ve izcileri katılım sağladı. İzci velilerinin de katıldığı şenlikte izciler; Kocaeli TRAC Derneği desteği telsizle görüşme eğitimi aldılar,  devre montajı gibi etkinliklerde bulundular. Bunun yanısıra okçuluk, tırmanma duvarı, uçurtma yarışması ve baskı boyama vb. etkinlikler ile son derece eğlenceli vakit geçirdiler.

Lider İzcilik izci lideri Cebrail Keleş ”Güneşli açık bir havada gerçekleşen şenliğe katılan tüm herkesin mutlu olduğunu görmek bizleri de mutlu etti. JOTA&JOTİ faaliyeti tüm dünyada düzenlenen çok önemli bir iletişim faaliyeti. İzcilerimiz bu şenlikte hem dünya izcileri ile hem de ilimizdeki kardeş kulüplerinin izcileri ile kaynaşma imkanı buldu.  “İzci, herkesin arkadaşı ve bütün izcilerin kardeşidir” türesini yaşayarak öğrendiler. Bizlere bu imkanı sunan İzcilik İl Temsilcimiz Sayın Önder Alioğlu başta olmak üzere, kulüplerimizin emeği geçen tüm liderlerine ve katılan tüm izcilere ve ailelerine teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu. Haber okunma sayısı: 739

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez 'Kudüs' İçin Tek Yürek

Körfez 'Kudüs' İçin Tek Yürek

Kaya SRC hakkında bilgi verdi

Körfez İlçe de uzun yıllardır faaliyet gösteren Özel Kumlu Eğitim Kurumları yetkili Müdürü Turgut Metin

Hocalı Anıtı tamamlandı

Hocalı Anıtı tamamlandı

Hereke Kalesi’nde çalışmalar sürüyor

Bin 400 yıllık tarih, gün yüzüne çıkıyor…

Atatürk, saygı ve özlemle anıldı

Atatürk, saygı ve özlemle anıldı

Rahmet ve minnetle anıyoruz

10 KASIM 2017 ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI