21 Mayıs 2019 Salı

BİZİM GAZETE

Vakıf ve GTÜ öğrencileri iftar yaptı

-vakif-ve-gtu-ogrencileri-iftar-yapti

Vakıf ve GTÜ öğrencileri iftar yaptı
12 Haziran 2018 Salı 10:15

 Vakıf ve GTÜ öğrencileri iftar yaptı

Gebze Teknik Eğitim ve Araştırma Vakfı üyeleri GTÜ öğrencileri ile iftarda buluştu.  

Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ) öğrencilerine burs sağlamak ve onların sosyal, kültürel yönden gelişimlerine, bilim ve teknoloji alanlarında araştırmalarına kaynak oluşturmak için kurulmuş olan Gebze Teknik Eğitim ve Araştırma Vakfı faaliyetlerine devam ediyor.  Bu kapsamda vakıf denetleme kurulu önceki gün faaliyetleri görüşmek üzere toplandı. Gebze Teknik Eğitim ve Araştırma Vakfı Denetleme Kurulu Toplantısı sonrası vakıf üyeleri ile GTÜ öğrencileri iftarda bir araya geldi. Gebze Ticaret Odası ev sahipliğinde yapılan iftar programına Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Teknik Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. M. Hasan Aslan, GTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Babür Özçelik, Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Aselsan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü aynı zamanda Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, vakfı üyeleri, GTÜ  öğrencileri katıldı. 

EĞİTİM OLMAZSA OLMAZIMIZDIR

Gebze Teknik Eğitim ve Araştırma Vakfı Denetleme Kurulu Toplantısı'nın ardın vakıf üyeleri öğrencilerle birlikte oruçlarını açtılar. İftar sonrası ev sahibi GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler selamlama konuşması yaparak vakıf üyelerini ve öğrencileri GTO ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Vakıf yönetim kurulu başkanı ve GTÜ eski rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün'ün aralarına katılmış olmasının kendilerine büyük mutluluk verdiğini söyledi. Öğrencilereitafen yaptığı konuşmada ise; “ Bizler sizlerin başarısını çok istiyoruz. Sizlerin başarılı olması demek bölgenin kalkınması, ülkenin kalkınması demek. Size gerçekten bu ülkenin çok ihtiyacı var. Eğitim olmazsaolmazlarımızdan biridir. Bireylerin eğitimi kurumların eğitilmesi demek, kurumların eğitilmesi demek bölgenin ve ülkenin gelişmesi demektir. Mustafa Kemal Atatürk’ündeKurtuluş Savaşından sonra cümlesi şudur: ‘Artık savaş bitmiştir bundan sonraki savaş ekonomik savaştır.’ Ekonomik savaş ve bağımsızlığı eğitimle verebiliriz. Sizlerin bundan sonraki eğitim hayatında başarılar temenni ediyorum. Bölgemizde OSB'lerin olması, AR-GE ve tasarım merkezlerinin olması, TÜBİTAKMAM, TÜSİDE, Bilişim Vadisi’nin olması aynı zamanda Teknoloji Bankası’nın buraya kurulmuş olması sizler için önemli bir değer unutmamanızı rica ediyorum.” dedi.

Vakıf toplantısı sonrasında öğrencileri ile buluşmuş olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten Prof. Dr. Haluk Görgün,  Gebze’deöğrenciler adına güzel bir sinerjiyi yakaladıklarını belirtti. GTÜöğrencelerinin birer cevherler olduklarını belirtti. Ülkenin geleceği için öğrencilerin yetişmesi doğrultusunda öğrencilere yatırım yaparak vakıf olarak bir vizyon çizdiklerini söyledi.Görgün, öğrencilerin ulusal ve uluslararası alanda yapacakları çalışmalara katkıya devam edeceklerini ifade etti. Konuşmaların ardından vakıf üyeleri ve öğrenciler hatıra fotoğrafı çektirdiler. Haber okunma sayısı: 1736

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Körfezli gençlerin geleceği Akademi Lise ile şekillenecek

Akademi Lise’yi Kocaeli’nin tüm ilçelerine yaymak için çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi,

Sarı Kumbaralar ile 40 ton atık toplandı

Körfez Belediyesi tarafından tekstil atıklarının ekonomiye tekrar kazandırılması için ilçenin 56 farklı

Körfez’de Ramazan geceleri

Körfez’de Ramazan Gecelerinde büyükler ilahiler ile güzel bir akşam geçiriyor, çocuklar ise gösteriler ile

‘Hacivat ve Karagöz’ ile kahkahaya doydular

Körfez’de bu sene de Ramazan ayı etkinliklerinin adresi Demokrasi ve Şehitler Meydanı oldu. Hava koşulları

Körfez’de ilk meclis toplantısı

Körfez Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Şener Söğüt’ün başkanlığında gerçekleştirildi.

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI