22 Eylül 2019 Pazar

Bizim Gazete

Şampiyonların Okulu; Körfezim Eğitim Kurumları

-sampiyonlarin-okulu-korfezim-egitim-kurumlari

Şampiyonların Okulu; Körfezim Eğitim Kurumları
22 Mayıs 2019 Çarşamba 09:13

 Şampiyonların Okulu; Körfezim Eğitim Kurumları

 

 Körfez ilçesinin köklü okullarından olan  Özel Körfezim Eğitim Kurumları, spor alanında elde ettiği başarıları şampiyonluklarla taçlandırmaya devam ediyor.Bu başarıları kutlamak için okula ziyaret düzenleyen Körfez İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, eğitim ve öğretimin yanında, spor ve sosyal etkinliklere gösterilen ilginin okulların başarısını arttırdığını söylerken, törene katılan Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan da Körfezim Eğitim Kurumları’nın akademik başarılarının da bu çalışmaların sonucu olduğunu belirtti.Törene Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk ve Körfez’deki okul müdürleri Fevzi Loka, Atilla Öztürk, Turgut Kızılkaya’nın yanı sıra Körfezim Eğitim Kurumları Kurucuları Hasan Yıldız ,Naci Akçay, Şakir Çapar, Genel Müdür Azmi Cihat Hatipoğlu ve Okul Müdürü Eyüp Sultan Keskin de katıldı.

 Körfezim Okulu Beden Eğitimi Öğretmenleri;  M. Tahir Demir, Mesut Barak, Şefika Öztürk, Dilber Altan ve Sanat Yönetmeni Abdullah Demirel başarılarından ötürü kutlanırken öğrenciler de belge ve ödüllerini teslim aldılar.

  13-17 Mayıs tarihlerinde Gaziantep’te yapılan Okullararası Yıldızlar Hokey Şampiyonası’nda Marmara Bölgesi’ni temsilen katılan okul takımı namağlup Türkiye Şampiyonu oldu. 18-19 Mayıs tarihlerinde yapılan Okullararası Kürek Yarışmasında okulun öğrencisi Emirhan Ziya Öztürk Türkiye 2. si olurken takım halinde de Türkiye 3.sü oldular.

 Körfezim Okulları’nın 2018-2019 eğitim yılı içinde elde ettiği dereceleri şöyle sıralayabiliriz; Küçük Erkekler Cimnastik  Takımı Türkiye 3.sü, Buz Pateninde Körfezim öğrencisi Kayra Kızılkaya Türkiye 5.si, ilkokul ve ortaokul Halkoyunları ekipleri ayrı ayrı Marmara Şampiyonu, Oryantiring Takımı Kocaeli Şampiyonu, Atletizmde Körfezim öğrencisi Ezgi Yakasız Kocaeli Şampiyonu, Kız Satranç Takımı üç yıl üst üste Kocaeli Şampiyonu, Küçük Kızlar Cimnastik Körfezim öğrencisi Sudenaz Özkan Kocaeli Şampiyonu ve Yıldız Erkek Basketbol Takımı İlçe Şampiyonu oldu.Ayrıca çok sayıda il ve ilçe dereceleri de bulunan okul akademik anlamdaki başarılarını da her yıl attırarak devam ettirmektedir.Haber okunma sayısı: 674

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Tunay Şimşek ve Milli takımdan madalya yağmuru

Tunay Şimşek ve Milli takımdan madalya yağmuru

AK kadınlar Körfez’de Aşure Dağıttı

AK kadınlar Körfez’de Aşure Dağıttı

Söğüt, “Daha Yeşil Bir körfez İçin Çalışıyoruz”

Söğüt, “Daha Yeşil Bir körfez İçin Çalışıyoruz”

Tunay Şimşek'den bir madalya daha

Tunay Şimşek'den Macaristanda düzenlenen Short Track yarışlarının ilk gününde madalya alarak başarısını

Şehidin Adı Okuduğu Okulda Yaşatılacak

Şehidin Adı Okuduğu Okulda Yaşatılacak

Başkan Söğüt; “Körfez’in Geleceğine Birlikte Yön Veriyoruz”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Barbaros Mahallesi Hayırsevenler Camii cemaatiyle selamlaştı, uzun

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI