19 Ekim 2017 Perşembe

Bizim Gazete

PROJELERİMİZ HAYATA GEÇİYOR

-projelerimiz-hayata-geciyor

PROJELERİMİZ HAYATA GEÇİYOR
09 Ekim 2017 Pazartesi 10:57

 PROJELERİMİZ HAYATA GEÇİYOR

 

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, projelerimizi daha hızlı bir şekilde hayata geçirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz dedi.

 

Göreve Geldiğimiz geldiğimizden bu yana,7 semt konağımız bitmiş durumdadır. Diliskelesi Seyir Tepemiz bitme aşamasındadır. Bayrak tepe parkımız bitti. Merkez ve Hazreti Ali Camimizin yapımı devam ediyor. 

Doğu Kavşağından Cumhuriyet Mahallemize giriş konusunda istimlâk sorunumuz var Büyükşehir Belediyemiz bu sorunu çözmek için uğraşıyor.

Batı Kavşağında yapılacak olan iki köprülü kavşakla ilgili özel mülkiyet sorunu var. Yine burayla ilgili olarak ta Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin kamulaştırma çalışmalarını sürdürüyor. Projesi yapılmış ve ihaleside bitmiştir. İnşallah bittikten sonra Gebze Anibal kavşağı bitiminde buraya da çalışma başlanmış olacak.

 

Halkımız her şeyin en iyisine layık diyen Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, “Yıllardır Dilovasın’ın hasreti olan Tavşancıl Yeşil vadi mesire alanımızı faaliyete geçirerek ailelerimize rahat bir nefes aldırdık. Ailelerimiz rahatça pikniklerini yapıyorlar. Şimdi de yeni yaptığımız Diliskelesi seyir tepesi ile hemşerilerimize hizmet noktasında önemli bir adım daha atmış olacağız.

 

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, ilçede cenaze çadırı kültürüne son verecek, cenaze sahiplerinin de daha rahat bir ortamda taziyeleri kabul edebilmelerine imkân sunan taziye evleri projelerini teker teker hayata geçiyoruz, Taziye evlerinin kullanım şekli ve işlevselliği ile ilçede yaygın olarak kullanılan cenaze çadırı kültürüne son vereceğini ifade eden Başkan Toltar, “Halkımızın birbirlerinin acılı günlerinde bir arada olmalarını ve acılarını paylaşmalarına vesile olması, hava koşullarından etkilenmeden taziyelerini gerçekleştirmelerine imkân sağlayabilmek amacıyla ilçemize kazandırdığımız taziye evleri tip projelerimiz modern yapılarıyla salon taziye, mevlidi-i Şerif ve Kuran-ı Kerim Hatmi okunmasının yanı sıra çok amaçlı salon olarak da kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır” dedi.

Haberin etiketleri:

PROJELERİMİZ HAYATA GEÇİYOR


Haber okunma sayısı: 150

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Karaosmanoğlu; Körfez’de güzel işler yapılıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu; Körfez’de güzel işler yapılıyor

Meme Kanseri seminerine davet

Körfez Belediyesi’nden Meme Kanseri seminerine davet

45 bin hanenin kapısını çalacaklar

45 bin hanenin kapısını çalacaklar

Köyler istedi, Körfez Belediyesi yapıyor

Köyler istedi, Körfez Belediyesi yapıyor

Küçük Kaşifler’den İsa Taş’a aşure

Küçük Kaşifler’den İsa Taş’a aşure

Körfez’in alt yapısına neşter vurulacak

300 milyon liralık bir yatırım ile yılların sorunu çözülecek… Körfez’in alt yapısına neşter

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI
Körfez belediye