23 Mayıs 2019 Perşembe

Bizim Gazete

Esentepe’de güvenlik toplantısı

-esentepede-guvenlik-toplantisi

Esentepe’de güvenlik toplantısı
23 Kasım 2018 Cuma 16:35

 Esentepe’de güvenlik toplantısı

Körfez Kaymakamlığı tarafından her ay bir mahallede düzenlenen, ’güvenlik ve trafik’ konularının konuşulduğu ’halk toplantısı’ Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Körfez Kaymakamlığı tarafından her ay bir mahallede gerçekleştirilen ‘güvenlik ve halk toplantısı’ bu ay Esentepe Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Körfez Romanlar Derneği’nde gerçekleştirilen toplantıya; Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, kamu kurum müdürleri, Körfez Muhtarlar Derneği Başkanı Yusuf Yanar, Esentepe Mahalle Muhtarı Soydaş, Körfez Romanlar Derneği Başkanı Bayram Denizci ve çok sayıda vatandaş katıldı.


 

ÖNCELİKLERİMİZİ BELİRLEDİKKörfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Esentepe Mahallemiz bizim değer verdiğimiz mahallelerimizden biri. 30 Mart 2014 seçimleri sonrasında göreve geldiğimiz mahalle için acil ihtiyaç görünen çarşamba pazarının kaldırılması konusu vardı. Vatandaşlarımızın bu konuda talepleri çok fazlaydı. Bizler de Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’ni inşa ettik ve pazarımızı oraya taşıdık. Haftanın üç günü pazar kuruluyor

BİLGİ EVİ MÜJDESİ

Sosyal yaşam alanı noktasında Esentepe’mize Aşıklar Çadırı’nı inşa ettik. Burada düzenli olarak etkinlikler gerçekleştiriliyor. Bir de bölgemizde bilgi evi yapımı için başlattığımız çalışma sona doğru geldi. İç tefrişat çalışması yapılıyor. 400 metrekarelik bilgi evimizi mahallemize kazandırmış olacağız. Halkımızın talebi neyse elimizden gelen desteği verdik vermeye de devam ediyoruz” dedi.

DESTEK SAĞLIYORUZ

Romanlar Dernek Başkanı Bayram Denizci’de konuşmasında romanların toplum içerisinde önemli bir yeri olduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanımızın destekleri ile toplum ve siyasetin içerisinde daha fazla yer almaya başladık. Romanlar bu ülkenin genelinde en büyük dönüşümü gerçekleştiren ve ülke ekonomisine destek sağlayan topluluktur. Bizler güzel şeylerle anılmak istiyoruz. İçimizde elbet çürük elmalar vardır ama genel olarak bu konuda fişlenmek istemiyoruz” dedi.

SUÇ ORANLARI DÜŞTÜ

İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Aydın’da Esentepe Mahallesi’ndeki suç oranlarının geçtiğimiz iki yıla oranla düştüğünü belirterek, “İlçe genelinde bu yılın 11 ayında 2 bin 277 asayiş olayı gerçekleştirdi. Suç oranlarına göre; az, orta ve yüksek diye risk grubuna ayırdığımızda orta riskli bir mahalle. Suç oranlarında ilçe genelindeki düşüş, bu mahallemizde de var. İki yıla oranla ciddi bir düşüş var” dedi. Daha sonra İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve diğer kurum müdürleri mahalledeki durum hakkında vatandaşlara bilgiler aktardı. Vatandaşlar da talep ve önerilerini tek tek dile getirdi.Haber okunma sayısı: 550

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Başkan Söğüt, şehit ailelerini ağırladı

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “Sizler bize şehitlerimizin emanetisiniz” dediği şehit

Çamlıtepe’de asfaltsız sokak kalmadı

Çamlıtepe Mahallesi’nde İSU tarafından altyapı çalışmalarının yapıldığı cadde ve sokaklarda asfaltlama

Evyapport’tan geleneksel iftar

Evyapport’tan geleneksel iftar

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Körfezli gençlerin geleceği Akademi Lise ile şekillenecek

Akademi Lise’yi Kocaeli’nin tüm ilçelerine yaymak için çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi,

Sarı Kumbaralar ile 40 ton atık toplandı

Körfez Belediyesi tarafından tekstil atıklarının ekonomiye tekrar kazandırılması için ilçenin 56 farklı

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI